Przejdź do głównej zawartości

Schoolovision 2013

Po raz piąty, w tym roku szkolnym, bawiliśmy się i uczyliśmy wspólnie z uczniami z 38 szkół europejskich w projekcie eTwinning pt. Schoolovision 2013. Uczniowie jak co roku wybrali najpopularniejsze wideoklipy przygotowane w trakcie roku szkolnego. Swoje typy podawali podczas wideokonferencji, w której uczestniczyło na żywo 24 szkoły. Emocje podczas głosowania były ogromne ale spotkanie zakończyło się wzajemnymi pozdrowieniami i spontaniczną radością, niezależnie od tego, na którym miejscu uplasowała się szkoła. Najbardziej popularną okazała się piosenka wykonana przez naszych nowych partnerów z Izraela.W tym roku prezentacja naszej szkoły to ludowa piosenka pt. Sarna. W realizacji teledysku uczestniczyło kilkudziesięciu uczniów w różnej formie. Wykonanie muzyczne to śpiew uczniów klas 5B, 3A i 3B, orkiestra flażoletowa z klasy 2B oraz saksofonista Marcin z klasy 2A. Przy produkcji wideo wykorzystane zostały występy zespołu Turoszowianie, animacje poklatkowe przygotowane przez Kasię z klasy 6C, animacje w programie Pivot wykonane przez uczniów z klas 5 i 6 w czasie zajęć komputerowych oraz własnoręcznie wykonane instrumenty przez uczniów klasy 2A.
Również w tym roku projekt był prezentowany przez europejskie media, pisał o nas na stronie głównej oficjalny portal Konkursu Piosenki Eurowizji w artykule pt. Schoolovision zbliża dzieci europejskie.
Oprócz licznych publikacji w prasie można było zobaczyć informacje o projekcie w telewizji belgijskiej , bułgarskiejportugalskiej (czas 18:52 - 18:55), szwajcarskiejniemieckiej i izraelskiej (po 1godz. 56 min).

W marcu podczas konferencji w Lizbonie projekt Schoolovision otrzymał specjalne wyróżnienie jako najdłużej trwający i skupiający najwięcej uczestników w historii programu eTwinning. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odznaka Jakości za projekt eTwinning "FUN AND GAMES MATH"

Miło nam poinformować, że nasze działania w projekcie eTwinning zostały docenione. Właśnie otrzymaliśmy, wychowawczyni oraz każdy uczeń klasy 3d, Odznakę Jakości za projekt "Fun and games math". Radość nasza wielka.

ZAKODOWANE MIKOŁAJKI W 1a

Dzisiaj jak to w środę poszliśmy do sali gimnastycznej na lekcję wf. Kiedy wróciliśmy do klasy czekała na nas niespodzianka. Nie było ławek tylko stół przykryty czerwonym obrusem i zastawiony pysznościami, a na środku jakaś niespodzianka. Przygotowaliśmy swoje wizytówki-prezenty do mikołajkowego wora. Potem odkodowywaliśmy ukryty obrazek Mikołaja. I wtedy przyniesiono nam list. Myśleliśmy, że to koledzy z Polski przysłali nam widokówkę ze swojej miejscowości, a tu niespodzianka. Otrzymaliśmy list od samego Mikołaja. Prosił, żebyśmy wykonali pewne zadania w oczekiwaniu na jego przyjście. Niestety nie zdążył, ale my i tak świetnie się bawiliśmy, była zabawa i taniec, a nawet zakodowaliśmy mikołajkową trasę dla rodziny Ozobotków. A na koniec Oskar z Wiktorią otworzyli worek niespodzianek i mogliśmy zobaczyć, co Mikołaj dla nas przygotował.
To był świetny dzień. Dziękujemy Mikołaju.
Klasa 1a

Górnicy odwiedzili klasę IIA

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, naszą klasę odwiedzili górnicy z Kopalni Węgla Brunatnego
Turów. Było to wyjątkowe spotkanie z Panią Reginą i Małgorzatą oraz z Panem Henrykiem. Górnicy
podzielili się z nami swoją wiedzą na temat wydobycia węgla na terenie naszego miasta. Ponadto
przybliżyli nam interesującą postać św. Barbary. Potrafili zainteresować licznymi ciekawostkami z
życia pod ziemią. Niewątpliwą atrakcją okazała się przyniesiona przez Pana Henryka szpada
otrzymywana po 25 latach pracy oraz medale uznaniowe. Zadawaliśmy wiele pytań dotyczących
ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników. Na zakończenie nasi goście obdarowali nas słodkimi
upominkami, a my podziękowaliśmy im za ciekawą lekcję własnoręcznie upieczonymi piernikami.
Dla obu stron było to ciekawe i bardzo sympatyczne spotkanie.