Przejdź do głównej zawartości

Ada medalistką Mistrzostw Polski

Duży sukces odniosła 11 letnia zawodniczka MKS Granica Bogatynia Adrianna Achcińska, która w rozegranych Mistrzostwach Polski 18-19 maja br. w Puławach z reprezentacją DZPN w kategorii U 13, zdobyła brązowy medal. Ada jest pierwszą zawodniczką z tego regionu, która w tak młodym wieku, została medalistką na szczeblu krajowym. Ojcem naszej piłkarki jest znakomity piłkarz, który przed laty miał okazję występować w I ligowym Zagłębiu Lubin, a później przez wiele lat należał do czołowych zawodników MKS Granica Bogatynia.
Swoją przygodę z piłka Ada nożną rozpoczęła w wieku 7 lat, kiedy na zajęcia Żaków trenowanych przez Michała Bregina, przyprowadził córkę ojciec. Już po pierwszych treningach, można było zauważyć, że dziewczyna ma duży talent oraz smykałkę do uprawiania piłki nożnej. Kolejne szlify Ada zdobywała w zespole Orlików-trenera Pawła Rychtera, regularnie występując w turniejach organizowanych przez OZPN Jelenia Góra. Na dzień dzisiejszy, nasza zawodniczka mimo młodego wieku, rozgrywa także mecze w zespole Młodzików, gdzie pod okiem doświadczonego trenera Lucjana Powierskiego, rozwija dalej swój nieprzeciętny talent. W zespołach klubowych Ada występuje zazwyczaj na pozycji środkowego lub prawego obrońcy. W reprezentacji pełni rolę prawego pomocnika.
Na co dzień nasza medalistka uczęszcza do Publicznej Szkoły Podstawowej nr.1 w Bogatyni i jest uczennicą czwartej klasy.
Gratulujemy Adzie zdobycia medalu oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odznaka Jakości za projekt eTwinning "FUN AND GAMES MATH"

Miło nam poinformować, że nasze działania w projekcie eTwinning zostały docenione. Właśnie otrzymaliśmy, wychowawczyni oraz każdy uczeń klasy 3d, Odznakę Jakości za projekt "Fun and games math". Radość nasza wielka.

ZAKODOWANE MIKOŁAJKI W 1a

Dzisiaj jak to w środę poszliśmy do sali gimnastycznej na lekcję wf. Kiedy wróciliśmy do klasy czekała na nas niespodzianka. Nie było ławek tylko stół przykryty czerwonym obrusem i zastawiony pysznościami, a na środku jakaś niespodzianka. Przygotowaliśmy swoje wizytówki-prezenty do mikołajkowego wora. Potem odkodowywaliśmy ukryty obrazek Mikołaja. I wtedy przyniesiono nam list. Myśleliśmy, że to koledzy z Polski przysłali nam widokówkę ze swojej miejscowości, a tu niespodzianka. Otrzymaliśmy list od samego Mikołaja. Prosił, żebyśmy wykonali pewne zadania w oczekiwaniu na jego przyjście. Niestety nie zdążył, ale my i tak świetnie się bawiliśmy, była zabawa i taniec, a nawet zakodowaliśmy mikołajkową trasę dla rodziny Ozobotków. A na koniec Oskar z Wiktorią otworzyli worek niespodzianek i mogliśmy zobaczyć, co Mikołaj dla nas przygotował.
To był świetny dzień. Dziękujemy Mikołaju.
Klasa 1a

Górnicy odwiedzili klasę IIA

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, naszą klasę odwiedzili górnicy z Kopalni Węgla Brunatnego
Turów. Było to wyjątkowe spotkanie z Panią Reginą i Małgorzatą oraz z Panem Henrykiem. Górnicy
podzielili się z nami swoją wiedzą na temat wydobycia węgla na terenie naszego miasta. Ponadto
przybliżyli nam interesującą postać św. Barbary. Potrafili zainteresować licznymi ciekawostkami z
życia pod ziemią. Niewątpliwą atrakcją okazała się przyniesiona przez Pana Henryka szpada
otrzymywana po 25 latach pracy oraz medale uznaniowe. Zadawaliśmy wiele pytań dotyczących
ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników. Na zakończenie nasi goście obdarowali nas słodkimi
upominkami, a my podziękowaliśmy im za ciekawą lekcję własnoręcznie upieczonymi piernikami.
Dla obu stron było to ciekawe i bardzo sympatyczne spotkanie.