Przejdź do głównej zawartości

Mistrzostwa w lekkiej atletyce

Dnia 22.05.2013 r. na stadionie OSiRu w Bogatyni odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Miasta i Gminy w Lekkiej Atletyce Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.
W zawodach udział wzięło 85 uczniów z 5 szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy. Każdy zawodnik mógł wystartować tylko w jednej konkurencji. Oprócz klasyfikacji indywidualnej prowadzona była również klasyfikacja drużynowa. Każdy zawodnik który zajął miejsca 1-8 zdobywał punkty dla swojej szkoły. Do punktacji drużynowej zaliczanych było 8 najlepszych wyników uczniów danej szkoły.
Najlepsza wśród dziewcząt okazała się Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni, której opiekunem był p.Grzegorz Kuś, a wśród chłopców SP 1 Bogatynia z opiekunem p.Jackiem Panfilem. Bardzo dobrze zaprezentowały się również dziewczęta z SP-1 Bogatynia, których opiekunem jest p. Piotr Wyroba zajmując w ogólnej klasyfikacji II miejsce.
Gratulujemy naszym sportowcom udanych zawodów oraz zdobytych medali ! Złote medale wśród dziewcząt zdobyły:

 •  60 metrów - Zieleniecka Monika (SP 1 B-nia) – 8,57 s 
 • 300 metrów – Górowska Patrycja (SP 3 B-nia) – 48,76 s 
 • 600 metrów – Wirwińska Olga (SP 3 B-nia) – 1:57,20 min 
 • Skok w dal – Mikołajczyk Joanna (SP31 B-nia) – 4,56 m 
 • Skok wzwyż – Stachyra Julia (SP 1 B-nia) – 120 cm 
 • Pchniecie kulą – Oliasz Katarzyna (SP 3 B-nia) – 7,80 m 
 • Rzut piłeczką palantową – Wojciechowska Oliwia (SP Porajów) – 38,0 m 


Klasyfikacja Drużynowa Dziewcząt

 1. SP 3 B-nia 61 pkt
 2. SP 1 B-nia 52 pkt
 3. SP Porajów 48 pkt
 4. SP 5 B-nia 10 pkt

Złote medale wśród chłopców zdobyli:

 • 60 metrów – Hołubowicz Sebastian (SP 3 B-nia) – 8,53 s 
 • 300 metrów – Macocha Darek (SP 3 B-nia) – 47,17 s 
 • 1000 metrów – Kałmuk Patryk (SP Porajów) – 3:35,65 min 
 • Skok w dal – Walczak Kamil (SP 1 B-nia) – 4,08 m 
 • Skok wzwyż – Zalewski Piotr (SP 1 B-nia) - 130 cm 
 • Rzut piłeczka palantową – Faderewicz Michał (SP Działoszyn) – 51,0 m 


 Klasyfikacja Drużynowa Chłopców 1 SP 1 B-nia 55 pkt

 1. SP 3 B-nia 47 pkt
 2. SP Działoszyn 46 pkt
 3. SP Porajów 38 pkt
 4. SP 5 B-nia 21 pkt

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Schoolovision live w Krzyżowej

Schoolovision to projekt realizowany w ramach programu eTwinning. Od 2009 roku ponad 40 szkół podstawowych z Europy, a często z innych części świata, nagrywa piosenki i tworzy do nich teledyski, prezentuje je na blogu projektowym www.schoolovision.eu. Nazwa oraz idea projektu bazuje na konkursie piosenki Eurowizji. Uczniowie i nauczyciele każdej ze szkół uczestniczących w projekcie wybierają i przydzielają punkty podobnie jak w dorosłym konkursie. Również głosowanie wygląda podobnie. W dzień przed finałem konkursu Eurowizji, szkoły uczestniczą w wideokonferencji, podczas której ogłaszają swój werdykt. W dziesięcioletniej historii projektu powstało ponad 350 nagrań i teledysków, przy ich realizacji zaangażowanych było z ponad 5000 uczniów i nauczycieli.
Projekt zdobył wiele krajowych i europejskich odznak Quality Label oraz kilka nagród ogólnoeuropejskich (Global Junior Challenge, eLearning Award w 2010 roku, Medea Award w 2013 roku. Dwukrotnie był nagradzany na europejskich konferencj…

Dzień kropki w naszej szkole

Podsumowanie zakropkowanego tygodnia


Nasza szkolna świetlica i Mega Misiaki z klas drugich, którzy uczestniczą w projekcie ponownie zostali zaskoczeni super nagrodą! Za wytrwałe uczestnictwo w zajęciach i realizowanie kolejnych zadań dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu otrzymali nagrodę-to tablet! To już 5 nagroda z Mega Misji, w której uczestniczymy od poprzedniego roku szkolnego, a drugi tablet, dzieci bardzo się cieszą a my zachęcamy do korzystania z bezpłatnej aplikacji MegaMisja z Psotnikiem  https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.megamisja18.mobile - dobra zabawa, nauka i relaks w jednym! Zachęcamy do oglądania relacji z zajęć! MegaMisja