Przejdź do głównej zawartości

Pierwszy dzień wiosny

21 marca 2019 r. w naszej szkole świętowano “Dzień Talentu oraz „Szkolny Dzień Przeciwko Przemocy”.
Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Hamuj nerwy, dodaj szczęściu gazu, wkręć się w pasję!”, dlatego też tego dnia nie zabrakło prezentacji talentów naszych uczniów i nauczycieli.
Dzień rozpoczął się zajęciami klas I-VI z wychowawcami. Celem lekcji było  pokazanie uczniom sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz kształtowanie w nich postawy empatii. Dzieci umieszczały również na parasolkach hasła dotyczące przeciwdziałaniu przemocy. “Ochronne parasolki” zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym. Następnie odbyły się występy: wokalne, taneczne, akrobatyczne, gimnastyczne.
Dzień zakończyliśmy, malując na “Akwarium” obrazy związane z tematyką dnia.
Dziękujemy artystom za dostarczenie wielu niezapomnianych wrażeń i emocji a wszystkim osobom, które włączyły się w organizację tego dnia za pomoc w przygotowaniu imprezy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu - Pix 2019

Mateusz Józefowicz i Nikodem Caban z klasy 6A zostali laureatami 6 miejsca a Kapcer Tusień z klasy 6B 8 miejsca w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu w kategorii Master czyli uczniowie urodzenia w latach 2003-2006 (klasy 6-8).
Konkurs PIX 2019– Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu – organizowany po raz pierwszy w maju 2019 jest multimedialnym konkursem dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Zostanie on w pełni przeprowadzony za pośrednictwem aplikacji www.pixblocks.com.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

Konkurs składał się z eliminacji, podczas których uczniowie mieli do rozwiązania w ciągu tygodnia 15 zadań programistycznych. Finał zawierał kolejne 15 zadań w ciągu 2 dni. Liczyła się poprawność rozwiązań oraz czas, w którym zadania zostały rozwiązane.Dzień kropki w naszej szkole

Podsumowanie zakropkowanego tygodnia


Nasza szkolna świetlica i Mega Misiaki z klas drugich, którzy uczestniczą w projekcie ponownie zostali zaskoczeni super nagrodą! Za wytrwałe uczestnictwo w zajęciach i realizowanie kolejnych zadań dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu otrzymali nagrodę-to tablet! To już 5 nagroda z Mega Misji, w której uczestniczymy od poprzedniego roku szkolnego, a drugi tablet, dzieci bardzo się cieszą a my zachęcamy do korzystania z bezpłatnej aplikacji MegaMisja z Psotnikiem  https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.megamisja18.mobile - dobra zabawa, nauka i relaks w jednym! Zachęcamy do oglądania relacji z zajęć! MegaMisja