Przejdź do głównej zawartości

Pierwszy dzień wiosny

21 marca 2019 r. w naszej szkole świętowano “Dzień Talentu oraz „Szkolny Dzień Przeciwko Przemocy”.
Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Hamuj nerwy, dodaj szczęściu gazu, wkręć się w pasję!”, dlatego też tego dnia nie zabrakło prezentacji talentów naszych uczniów i nauczycieli.
Dzień rozpoczął się zajęciami klas I-VI z wychowawcami. Celem lekcji było  pokazanie uczniom sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz kształtowanie w nich postawy empatii. Dzieci umieszczały również na parasolkach hasła dotyczące przeciwdziałaniu przemocy. “Ochronne parasolki” zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym. Następnie odbyły się występy: wokalne, taneczne, akrobatyczne, gimnastyczne.
Dzień zakończyliśmy, malując na “Akwarium” obrazy związane z tematyką dnia.
Dziękujemy artystom za dostarczenie wielu niezapomnianych wrażeń i emocji a wszystkim osobom, które włączyły się w organizację tego dnia za pomoc w przygotowaniu imprezy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Schoolovision live w Krzyżowej

Schoolovision to projekt realizowany w ramach programu eTwinning. Od 2009 roku ponad 40 szkół podstawowych z Europy, a często z innych części świata, nagrywa piosenki i tworzy do nich teledyski, prezentuje je na blogu projektowym www.schoolovision.eu. Nazwa oraz idea projektu bazuje na konkursie piosenki Eurowizji. Uczniowie i nauczyciele każdej ze szkół uczestniczących w projekcie wybierają i przydzielają punkty podobnie jak w dorosłym konkursie. Również głosowanie wygląda podobnie. W dzień przed finałem konkursu Eurowizji, szkoły uczestniczą w wideokonferencji, podczas której ogłaszają swój werdykt. W dziesięcioletniej historii projektu powstało ponad 350 nagrań i teledysków, przy ich realizacji zaangażowanych było z ponad 5000 uczniów i nauczycieli.
Projekt zdobył wiele krajowych i europejskich odznak Quality Label oraz kilka nagród ogólnoeuropejskich (Global Junior Challenge, eLearning Award w 2010 roku, Medea Award w 2013 roku. Dwukrotnie był nagradzany na europejskich konferencj…

Dzień kropki w naszej szkole

Podsumowanie zakropkowanego tygodnia


Nasza szkolna świetlica i Mega Misiaki z klas drugich, którzy uczestniczą w projekcie ponownie zostali zaskoczeni super nagrodą! Za wytrwałe uczestnictwo w zajęciach i realizowanie kolejnych zadań dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu otrzymali nagrodę-to tablet! To już 5 nagroda z Mega Misji, w której uczestniczymy od poprzedniego roku szkolnego, a drugi tablet, dzieci bardzo się cieszą a my zachęcamy do korzystania z bezpłatnej aplikacji MegaMisja z Psotnikiem  https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.megamisja18.mobile - dobra zabawa, nauka i relaks w jednym! Zachęcamy do oglądania relacji z zajęć! MegaMisja