Przejdź do głównej zawartości

Konkurs Krajoznawczo- Turystyczny

15.03. w naszej szkole odbył się tradycyjnie jak co roku Konkurs Krajoznawczo- Turystyczny organizowany przez SKKT "Tramp".
Konkurs rozgrywany jest na etapie gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Biorą w nim udział uczniowie w kategorii szkół podstawowych teraz są to już klasy IV-VIII, uczniowie gimnazjów i szkół średnich. Każda z grup pisze testy zgodnie ze soją kategorią wiekową. Zadania obejmują różne testy. Są to pytania z ogólnej wiedzy krajoznawczej z zakresu wiedzy o naszym mieście, gminie i powiecie jest to 30 pytań i 20 pytań z wiedzy o województwie dolnośląskim. Kolejne zadania dotyczyły wiedzy z 1-ej pomocy przedmedycznej, wiedzy o historii krajoznawstwa oraz topografii. Na koniec uczestnicy musieli rozpoznać różne obiekty Dolnego Śląska,okazy roślin i zwierząt chronionych w Polsce. Jak widzicie konkurs jest bardzo złożony i trudny. Wymaga naprawdę dużej wiedzy znajomości tematów no i pasji.
 Konkurs rozpoczęliśmy oficjalnym rozpoczęciem na sali gimnastycznej, następnie przeszliśmy do pisana zadań najpierw indywidualnie potem w grupach trzyosobowych . Na końcu każdy z uczestników otrzymał nagrody lub upominki za zdobyte miejsca i udział. Kolejny etap tym razem powiatowy już w kwietniu.
Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Schoolovision live w Krzyżowej

Schoolovision to projekt realizowany w ramach programu eTwinning. Od 2009 roku ponad 40 szkół podstawowych z Europy, a często z innych części świata, nagrywa piosenki i tworzy do nich teledyski, prezentuje je na blogu projektowym www.schoolovision.eu. Nazwa oraz idea projektu bazuje na konkursie piosenki Eurowizji. Uczniowie i nauczyciele każdej ze szkół uczestniczących w projekcie wybierają i przydzielają punkty podobnie jak w dorosłym konkursie. Również głosowanie wygląda podobnie. W dzień przed finałem konkursu Eurowizji, szkoły uczestniczą w wideokonferencji, podczas której ogłaszają swój werdykt. W dziesięcioletniej historii projektu powstało ponad 350 nagrań i teledysków, przy ich realizacji zaangażowanych było z ponad 5000 uczniów i nauczycieli.
Projekt zdobył wiele krajowych i europejskich odznak Quality Label oraz kilka nagród ogólnoeuropejskich (Global Junior Challenge, eLearning Award w 2010 roku, Medea Award w 2013 roku. Dwukrotnie był nagradzany na europejskich konferencj…

Dzień kropki w naszej szkole

Podsumowanie zakropkowanego tygodnia


Nasza szkolna świetlica i Mega Misiaki z klas drugich, którzy uczestniczą w projekcie ponownie zostali zaskoczeni super nagrodą! Za wytrwałe uczestnictwo w zajęciach i realizowanie kolejnych zadań dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu otrzymali nagrodę-to tablet! To już 5 nagroda z Mega Misji, w której uczestniczymy od poprzedniego roku szkolnego, a drugi tablet, dzieci bardzo się cieszą a my zachęcamy do korzystania z bezpłatnej aplikacji MegaMisja z Psotnikiem  https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.megamisja18.mobile - dobra zabawa, nauka i relaks w jednym! Zachęcamy do oglądania relacji z zajęć! MegaMisja