Przejdź do głównej zawartości

Konkurs Krajoznawczo- Turystyczny

15.03. w naszej szkole odbył się tradycyjnie jak co roku Konkurs Krajoznawczo- Turystyczny organizowany przez SKKT "Tramp".
Konkurs rozgrywany jest na etapie gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Biorą w nim udział uczniowie w kategorii szkół podstawowych teraz są to już klasy IV-VIII, uczniowie gimnazjów i szkół średnich. Każda z grup pisze testy zgodnie ze soją kategorią wiekową. Zadania obejmują różne testy. Są to pytania z ogólnej wiedzy krajoznawczej z zakresu wiedzy o naszym mieście, gminie i powiecie jest to 30 pytań i 20 pytań z wiedzy o województwie dolnośląskim. Kolejne zadania dotyczyły wiedzy z 1-ej pomocy przedmedycznej, wiedzy o historii krajoznawstwa oraz topografii. Na koniec uczestnicy musieli rozpoznać różne obiekty Dolnego Śląska,okazy roślin i zwierząt chronionych w Polsce. Jak widzicie konkurs jest bardzo złożony i trudny. Wymaga naprawdę dużej wiedzy znajomości tematów no i pasji.
 Konkurs rozpoczęliśmy oficjalnym rozpoczęciem na sali gimnastycznej, następnie przeszliśmy do pisana zadań najpierw indywidualnie potem w grupach trzyosobowych . Na końcu każdy z uczestników otrzymał nagrody lub upominki za zdobyte miejsca i udział. Kolejny etap tym razem powiatowy już w kwietniu.
Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu - Pix 2019

Mateusz Józefowicz i Nikodem Caban z klasy 6A zostali laureatami 6 miejsca a Kapcer Tusień z klasy 6B 8 miejsca w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu w kategorii Master czyli uczniowie urodzenia w latach 2003-2006 (klasy 6-8).
Konkurs PIX 2019– Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu – organizowany po raz pierwszy w maju 2019 jest multimedialnym konkursem dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Zostanie on w pełni przeprowadzony za pośrednictwem aplikacji www.pixblocks.com.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

Konkurs składał się z eliminacji, podczas których uczniowie mieli do rozwiązania w ciągu tygodnia 15 zadań programistycznych. Finał zawierał kolejne 15 zadań w ciągu 2 dni. Liczyła się poprawność rozwiązań oraz czas, w którym zadania zostały rozwiązane.Dzień kropki w naszej szkole

Podsumowanie zakropkowanego tygodnia


Nasza szkolna świetlica i Mega Misiaki z klas drugich, którzy uczestniczą w projekcie ponownie zostali zaskoczeni super nagrodą! Za wytrwałe uczestnictwo w zajęciach i realizowanie kolejnych zadań dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu otrzymali nagrodę-to tablet! To już 5 nagroda z Mega Misji, w której uczestniczymy od poprzedniego roku szkolnego, a drugi tablet, dzieci bardzo się cieszą a my zachęcamy do korzystania z bezpłatnej aplikacji MegaMisja z Psotnikiem  https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.megamisja18.mobile - dobra zabawa, nauka i relaks w jednym! Zachęcamy do oglądania relacji z zajęć! MegaMisja