Przejdź do głównej zawartości

Regionalne zawody LDK


19 maja na stadionie lekkoatletycznym w Bolesławcu odbyły się regionalne zawody „Lekkoatletyka dla każdego” na Dolnym Śląsku.

Celem zawodów była popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży szkolnej, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, promowanie atrakcyjnych form rywalizacji, zwiększenie aktywności i efektywności działań stowarzyszeń i klubów sportowych.

Gościem specjalnym zawodów był olimpijczyk Szymon Ziółkowski, który w 2000 roku w Sydney zdobył złoty medal olimpijski w rzucie młotem.

Po uroczystości otwarcia wystartowały zawody dla dzieci w kategorii U12 oraz U14. Łącznie na bolesławieckim stadionie rywalizowało ponad 200 lekkoatletów ze Zgorzelca, Bolesławca, Bogatyni, Porajowa, Głogowa, Góry, Kopańca, Leśnej, Lubina, Nowogrodźca, Olszyny, Pisarzowic, Polkowic, Rakowic i Węglińca.

Dzieci startowały w konkurencjach biegowych, rzutowych oraz skocznościowych. Organizatorzy na koniec zawodów wzorem ostatnio odbywających się mistrzostw świata w Jokohamie przeprowadzili także rywalizację sztafet mieszanych.
Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w konkurencjach dekorowani byli specjalnie przygotowanymi na tę okazję medalami oraz dyplomami. Niesamowitą atrakcją dla wszystkich uczestników zawodów i trenerów z kategorii U12 oraz U14 było zbieranie autografów olimpijczyków na otrzymanych koszulkach 100 - lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Nasi młodzi adepci lekkiej atletyki z klas 1-6, którzy uczestniczą w zajęciach LDK w Bogatyni pod okiem Piotra Wyroby zaprezentowali się z dobrej strony.
Wśród dziewcząt z klas 4 na 1 miejscu uplasowała się Weronika Sułkowska, która w rzucie piłką lekarską uzyskała bardzo dobry wynik 11.20m


Wyniki pozostałych zawodników podczas Finału Regionalnego Dzieci LDK:
Kategoria U12 ( rocznik 2008 )
Oktawia Zaremba- 60m- 9.7s, skok w dal- 3.32m
Weronika Sułkowska- 60m- 10.0s
Zosia Olejarz-60m- 10.3s, skok w dal- 3.34m
Julia Janiak- 60m- 10.9s, skok w dal- 2.90m
Kategoria U14 ( rocznik 2006,2007 )
Amelia Spich- skok w dal- 3.85m
Oliwia Jurewicz- skok w dal- 3.50m
Martyna Oleksak- skok w dal- 3.45m
Julia Cieślińska- piłeczka palantowa- 23.60m
Martyna Nowacka- 300m- 60.8s
Wiktor Szpila- 60m- 8.90
Weronika Sułkowska, Amelia Spich, Martyna Nowacka, Oliwia Stawniak, Julia Janiak, Wiktor Szpila- sztafeta 6x200m- 3:50.00s- miejsce 7

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Minionki kontra Sieciuchy

W konkursie pt. " Minionki kontra Sieciuchy " organizowanym przez portal Sieciaki.pl Ola z klasy 5B zdobyła 1. nagrodę. Zadaniem uczestników było stworzenie komiksu o walce Minionków z Sieciuchami. Kim są Minionki to pewnie wiecie a złe Sieciuchy możecie spotkać na portalu sieciaki.pl. Każdy z Was może zostać Sieciakiem by uczyć się jak bezpiecznie korzystać z internetu a przy okazji uczestniczyć w tego rodzaju konkursach i wygrywać nagrody. A oto praca Oli.

1song2gether4more

Od 10 do 13 maja trwała wymiana szkolna podczas, której 20 uczniów naszej szkoły wraz z trójką nauczycieli odwiedzili szkołę partnerską Freie Schule w Kassel. Wizyta związana z projektem "1song2gether4joy" to drugie spotkanie uczniów i nauczycieli obu szkół. Poprzednie miało miejsce dwa tygodnie wcześniej w Bogatyni. Cztery dni spotkania wypełnione były wspólną pracą, zabawą, zacieśnianiem relacji, nawiązywaniem przyjaźni. Uczniowie polscy byli goszczeni przez rodziny uczniów niemieckich więc mieli dużo czasu na to by się dobrze poznać i zaprzyjaźnić. Jak bardzo się ze sobą zżyli można było zobaczyć podczas pożegnania na dworcu w Kassel, gdzie nie obyło się bez łez i pytań "Kiedy znowu się spotkamy?" Spotkanie miało ściśle określony cel - przygotowanie i przeprowadzenie wideokonferencji, podczas której 35 szkół uczestniczących w projekcie "Schoolovision" podsumuje swoje działania i odda głosy na swoje piosenki. Uczniowie polscy i niemieccy wspólni

Math is Art, Art is Math - zobacz działania projektowe

 W październiku klasa 3a dołączyła do międzynarodowego projektu eTwinning "Math is Art, Art is Math". Celem projektu jest odkrywanie matematyki w sztuce i sztuki w matematyce, sprawdzenie jak bardzo są one ze sobą połączone. Podczas projektu poznajemy partnerów z placówek z Polski, Turcji, Grecji, Gruzji, Litwy, Rumunii i Włoch. Nasze działania można obserwować w tej prezentacji. Projekt potrwa do końca kwietnia.