Przejdź do głównej zawartości

Zabawa karnawałowa w Weinaschule


13 lutego 2019 uczennice klasy 4a wraz z opiekunką odwiedziły zaprzyjaźnioną szkołę partnerską Weinauschule w Zittau. Okazją do spotkania była zabawa karnawałowa w niemieckiej szkole. Uczennice z Bogatyni zostały przywitane przez koleżanki i kolegów z klasy 3a i ich wychowawczynię, panią Petrę. Po krótkim zapoznaniu i zwiedzeniu szkoły Weinauschule wszyscy przeszli do sali gimnastycznej. Tam oczekiwał już wodzirej, który zaprosił do wspólnej zabawy przy muzyce. Dzieci ochoczo tańczyły i uczestniczyły w zabawach ruchowych. Mimo barier językowych uczennice z SP1 włączały się do wspólnych działań. 
W trakcie balu wykonano grupowe zdjęcia dzieci w pięknych kolorowych strojach karnawałowych. Był także słodki poczęstunek, dużo uśmiechów i przyjazna atmosfera. 
Uczennice z SP1 spędziły miłe przedpołudnie z niemieckimi rówieśnikami.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu - Pix 2019

Mateusz Józefowicz i Nikodem Caban z klasy 6A zostali laureatami 6 miejsca a Kapcer Tusień z klasy 6B 8 miejsca w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu w kategorii Master czyli uczniowie urodzenia w latach 2003-2006 (klasy 6-8).
Konkurs PIX 2019– Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu – organizowany po raz pierwszy w maju 2019 jest multimedialnym konkursem dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Zostanie on w pełni przeprowadzony za pośrednictwem aplikacji www.pixblocks.com.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

Konkurs składał się z eliminacji, podczas których uczniowie mieli do rozwiązania w ciągu tygodnia 15 zadań programistycznych. Finał zawierał kolejne 15 zadań w ciągu 2 dni. Liczyła się poprawność rozwiązań oraz czas, w którym zadania zostały rozwiązane.Dzień kropki w naszej szkole

Podsumowanie zakropkowanego tygodnia


Nasza szkolna świetlica i Mega Misiaki z klas drugich, którzy uczestniczą w projekcie ponownie zostali zaskoczeni super nagrodą! Za wytrwałe uczestnictwo w zajęciach i realizowanie kolejnych zadań dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu otrzymali nagrodę-to tablet! To już 5 nagroda z Mega Misji, w której uczestniczymy od poprzedniego roku szkolnego, a drugi tablet, dzieci bardzo się cieszą a my zachęcamy do korzystania z bezpłatnej aplikacji MegaMisja z Psotnikiem  https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.megamisja18.mobile - dobra zabawa, nauka i relaks w jednym! Zachęcamy do oglądania relacji z zajęć! MegaMisja