Przejdź do głównej zawartości

Szkolne wiadomości przyrodnicze z marca

W marcu  do naszego Bogatyńskiego Ośrodka Kultury zawitała niecodzienna wystawa poświęcona jednej z grup zwierząt bezkręgowych  czyli pajęczakom. Do  gromady tej należą pająki, skorpiony i kleszcze.
Większość uczniów klas IV-VI pod opieką Pani Ewy Hołowińskiej wybrała się by podziwiać tak do końca nieznane nam te ciekawe zwierzęta choć nie przez wszystkich lubiane. 
Mogliśmy dowiedzieć się o nich czegoś więcej oraz,jak wykorzystuje się ich wytwory w nauce no i poćwiczyć swój zmysł dotyku biorąc je na ręce.
Już wiemy ,że samica pająka żyje 40 lat , a samiec tylko 3, mogą bez pożywienia przeżyć nawet 5 lat. i wbrew pozorom ich jad nie uśmierca ludzi jedynie bardzo działa na tych,którzy mają osłabiony organizm. A do czego wykorzystuje się ich wytwory np nić pajęczą poczytajcie sobie na zielonych planszach zdjęciowych a dowiecie się więcej.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Schoolovision live w Krzyżowej

Schoolovision to projekt realizowany w ramach programu eTwinning. Od 2009 roku ponad 40 szkół podstawowych z Europy, a często z innych części świata, nagrywa piosenki i tworzy do nich teledyski, prezentuje je na blogu projektowym www.schoolovision.eu. Nazwa oraz idea projektu bazuje na konkursie piosenki Eurowizji. Uczniowie i nauczyciele każdej ze szkół uczestniczących w projekcie wybierają i przydzielają punkty podobnie jak w dorosłym konkursie. Również głosowanie wygląda podobnie. W dzień przed finałem konkursu Eurowizji, szkoły uczestniczą w wideokonferencji, podczas której ogłaszają swój werdykt. W dziesięcioletniej historii projektu powstało ponad 350 nagrań i teledysków, przy ich realizacji zaangażowanych było z ponad 5000 uczniów i nauczycieli.
Projekt zdobył wiele krajowych i europejskich odznak Quality Label oraz kilka nagród ogólnoeuropejskich (Global Junior Challenge, eLearning Award w 2010 roku, Medea Award w 2013 roku. Dwukrotnie był nagradzany na europejskich konferencj…

Dzień kropki w naszej szkole

Podsumowanie zakropkowanego tygodnia


Nasza szkolna świetlica i Mega Misiaki z klas drugich, którzy uczestniczą w projekcie ponownie zostali zaskoczeni super nagrodą! Za wytrwałe uczestnictwo w zajęciach i realizowanie kolejnych zadań dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu otrzymali nagrodę-to tablet! To już 5 nagroda z Mega Misji, w której uczestniczymy od poprzedniego roku szkolnego, a drugi tablet, dzieci bardzo się cieszą a my zachęcamy do korzystania z bezpłatnej aplikacji MegaMisja z Psotnikiem  https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.megamisja18.mobile - dobra zabawa, nauka i relaks w jednym! Zachęcamy do oglądania relacji z zajęć! MegaMisja