Przejdź do głównej zawartości

Szkolne wiadomości przyrodnicze z marca

W marcu  do naszego Bogatyńskiego Ośrodka Kultury zawitała niecodzienna wystawa poświęcona jednej z grup zwierząt bezkręgowych  czyli pajęczakom. Do  gromady tej należą pająki, skorpiony i kleszcze.
Większość uczniów klas IV-VI pod opieką Pani Ewy Hołowińskiej wybrała się by podziwiać tak do końca nieznane nam te ciekawe zwierzęta choć nie przez wszystkich lubiane. 
Mogliśmy dowiedzieć się o nich czegoś więcej oraz,jak wykorzystuje się ich wytwory w nauce no i poćwiczyć swój zmysł dotyku biorąc je na ręce.
Już wiemy ,że samica pająka żyje 40 lat , a samiec tylko 3, mogą bez pożywienia przeżyć nawet 5 lat. i wbrew pozorom ich jad nie uśmierca ludzi jedynie bardzo działa na tych,którzy mają osłabiony organizm. A do czego wykorzystuje się ich wytwory np nić pajęczą poczytajcie sobie na zielonych planszach zdjęciowych a dowiecie się więcej.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu - Pix 2019

Mateusz Józefowicz i Nikodem Caban z klasy 6A zostali laureatami 6 miejsca a Kapcer Tusień z klasy 6B 8 miejsca w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu w kategorii Master czyli uczniowie urodzenia w latach 2003-2006 (klasy 6-8).
Konkurs PIX 2019– Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu – organizowany po raz pierwszy w maju 2019 jest multimedialnym konkursem dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Zostanie on w pełni przeprowadzony za pośrednictwem aplikacji www.pixblocks.com.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

Konkurs składał się z eliminacji, podczas których uczniowie mieli do rozwiązania w ciągu tygodnia 15 zadań programistycznych. Finał zawierał kolejne 15 zadań w ciągu 2 dni. Liczyła się poprawność rozwiązań oraz czas, w którym zadania zostały rozwiązane.Dzień kropki w naszej szkole

Podsumowanie zakropkowanego tygodnia


Nasza szkolna świetlica i Mega Misiaki z klas drugich, którzy uczestniczą w projekcie ponownie zostali zaskoczeni super nagrodą! Za wytrwałe uczestnictwo w zajęciach i realizowanie kolejnych zadań dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu otrzymali nagrodę-to tablet! To już 5 nagroda z Mega Misji, w której uczestniczymy od poprzedniego roku szkolnego, a drugi tablet, dzieci bardzo się cieszą a my zachęcamy do korzystania z bezpłatnej aplikacji MegaMisja z Psotnikiem  https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.megamisja18.mobile - dobra zabawa, nauka i relaks w jednym! Zachęcamy do oglądania relacji z zajęć! MegaMisja