Przejdź do głównej zawartości

Znakomity występ piłkarzy ręcznych


23.03.2017 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Zawidowie rozegrano finał powiatu w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.

W tych rozgrywkach sportowych wystąpiły reprezentacje dziewcząt i chłopców naszej szkoły, którzy prawo startu w tych zawodach zawdzięczają dzięki wywalczeniu pierwszego miejsca w  półfinałach powiatowych.

W finale powiatowym wystąpiły po cztery drużyny dziewcząt i chłopców, a mecze rozgrywane były przez dwie połowy, po 8 minut każda.

Ogromnym sukcesem zakończyli zawody podopieczni Jacka Panfila, którzy w starciu z SP Węgliniec i SP Osiek Łużycki nie dali żadnych szans rywalom. Nasi chłopcy grali na bardzo wysokim poziomie. Dużo kombinacyjnej gry, znakomite zagrania, piękne bramki, aż ręce same składały się do oklasków. Nasi chłopcy zasłużenie wygrali oba mecze i w geście wielkiego tryumfu mogli wznieść puchar zwycięzców w górę.

Również duży sukces odniosły podopieczne Piotra Wyroby, które z zawodów powróciły z brązowymi medalami. Nasze dziewczęta w pierwszym meczu z SP Osiek Łużycki były trochę zagubione na boisku. Błędy w obronie i w ataku, niedokładne podania, brak skuteczności rzutowej spowodowały, że nasze dziewczęta musiały uznać wyższość rywalek. Natomiast w drugim meczu z SP Sulków zagrały tak jak powinny zagrać w pierwszym spotkaniu. Realizacja założeń taktycznych spowodowała wysoką wygraną z przeciwniczkami.

Wyniki spotkań chłopców:

SP 1 Bogatynia– SP Węgliniec 7-3
SP 5 Zgorzelec – SP Osiek Łużycki 7-8
Mecz o 3 m-ce:
SP 5 Zgorzelec– SP Węgliniec 3-4
Mecz o 1 m-ce:
SP 1 Bogatynia – SP Osiek Łużycki 8-6

Tabela końcowa:
  1. SP 1 Bogatynia
  2. SP Osiek Łużycki
  3. SP Węgliniec
  4. SP 5 Zgorzelec
Wyniki spotkań dziewcząt:

SP 1 Bogatynia– SP Osiek Łużycki 2-6
SP Sulków – SP Zawidów 2-7
Mecz o 3 m-ce:
SP 1 Bogatynia – SP Sulków 10-3
Mecz o 1 m-ce:
SP Osiek Łużycki – SP Zawidów 8-0

Końcowa tabela:
  1. SP Osiek Łużycki
  2. SP Zawidów
  3. SP 1 Bogatynia
  4. SP Sulków
Chłopcy wystąpili w składzie:
Maciej Wapniarczuk, Szymon Sucholas, Jakub Łowczynowski, Kacper Urbanowicz, Dorian Puchowski, Wiktor Pluta, Jakub Arnista, Jakub Denkiewicz, Oktawian Majewski.

Dziewczęta wystąpiły w składzie:
Aleksandra Kuchta, Zuzanna Wrzesińska, Amelia Górska, Anita Nowacka, Anita Frączak, Magdalena Taboła, Nikola Górowska, Wiktoria Dmochowska.

Naszym opiekunom i obu reprezentacjom gratulujemy osiągniętego dużego sukcesu, a chłopcom życzymy powodzenia w dalszej części rozgrywek tj. półfinale strefowym. Trzymamy kciuki!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odznaka Jakości za projekt eTwinning "FUN AND GAMES MATH"

Miło nam poinformować, że nasze działania w projekcie eTwinning zostały docenione. Właśnie otrzymaliśmy, wychowawczyni oraz każdy uczeń klasy 3d, Odznakę Jakości za projekt "Fun and games math". Radość nasza wielka.

ZAKODOWANE MIKOŁAJKI W 1a

Dzisiaj jak to w środę poszliśmy do sali gimnastycznej na lekcję wf. Kiedy wróciliśmy do klasy czekała na nas niespodzianka. Nie było ławek tylko stół przykryty czerwonym obrusem i zastawiony pysznościami, a na środku jakaś niespodzianka. Przygotowaliśmy swoje wizytówki-prezenty do mikołajkowego wora. Potem odkodowywaliśmy ukryty obrazek Mikołaja. I wtedy przyniesiono nam list. Myśleliśmy, że to koledzy z Polski przysłali nam widokówkę ze swojej miejscowości, a tu niespodzianka. Otrzymaliśmy list od samego Mikołaja. Prosił, żebyśmy wykonali pewne zadania w oczekiwaniu na jego przyjście. Niestety nie zdążył, ale my i tak świetnie się bawiliśmy, była zabawa i taniec, a nawet zakodowaliśmy mikołajkową trasę dla rodziny Ozobotków. A na koniec Oskar z Wiktorią otworzyli worek niespodzianek i mogliśmy zobaczyć, co Mikołaj dla nas przygotował.
To był świetny dzień. Dziękujemy Mikołaju.
Klasa 1a

Górnicy odwiedzili klasę IIA

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, naszą klasę odwiedzili górnicy z Kopalni Węgla Brunatnego
Turów. Było to wyjątkowe spotkanie z Panią Reginą i Małgorzatą oraz z Panem Henrykiem. Górnicy
podzielili się z nami swoją wiedzą na temat wydobycia węgla na terenie naszego miasta. Ponadto
przybliżyli nam interesującą postać św. Barbary. Potrafili zainteresować licznymi ciekawostkami z
życia pod ziemią. Niewątpliwą atrakcją okazała się przyniesiona przez Pana Henryka szpada
otrzymywana po 25 latach pracy oraz medale uznaniowe. Zadawaliśmy wiele pytań dotyczących
ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników. Na zakończenie nasi goście obdarowali nas słodkimi
upominkami, a my podziękowaliśmy im za ciekawą lekcję własnoręcznie upieczonymi piernikami.
Dla obu stron było to ciekawe i bardzo sympatyczne spotkanie.