Przejdź do głównej zawartości

Siatkarki ze srebrem

8 marca w hali sportowej Zespołu Szkół w Zawidowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini siatkówce dziewcząt tzw „czwórek”.

Do zawodów zgłosiło się pięć drużyn z następujących szkół: SP Sulików, SP Ruszów, SP 3 Bogatynia, SP 1 Bogatynia oraz gospodarz turnieju SP Zawidów.
Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” więc każda drużyna miała do rozegrania po cztery
mecze, a wszystkie sety toczyły się do 11 pkt.

W pierwszym spotkaniu nasze dziewczęta zmierzyły się z SP 3 Bogatynia. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, a na boisku widać było u naszych siatkarek chęć zrewanżowania się za poprzednią porażkę. I były temu bliskie. O zwycięstwie decydował tie break. Ostatecznie, po dobrym i wyrównanym widowisku nasze siatkarki minimalnie musiały uznać wyższość rywalek przegrywając z nimi 1-2 w setach.

Zawody więc rozpoczeliśmy od porażki, ale potem było już tylko lepiej.


Kolejne trzy mecze zakończyły się zwycięstwami nad rywalkami. Najpierw pokonały SP Ruszów 2-1, następnie SP Sulików 2-1, a na koniec okazały się zdecydowanie lepsze od gospodarzy turnieju SP Zawidów 2-0.

W końcowej tabeli z bilansem 3 zwycięstw i 1 porażki nasze siatkarki sprawiły sobie prezent z okazji Dnia Kobiet zdobywając srebrne medale i tytuł wicemistrzyń powiatu.

Gratulujemy naszym siatkarkom osiągniętego sukcesu, bo pomimo braku możliwości potrenowania ze względu na przedłużający się remont sali gimnastycznej, potrafiły nawiązać walkę jak równe z równym.

Wyniki spotkań:

SP 1 Bogatynia- SP 3 Bogatynia 1-2 ( 7-11, 11-8, 9-11 )
SP 1 Bogatynia- SP Ruszów 2-1 ( 11-5, 10-12, 11-4 )
SP 1 Bogatynia- SP Sulików 2-1 ( 11-5, 5-11, 11-8 )
SP 1 Bogatynia- SP Zawidów 2-0 ( 11-7, 11-5 )

Końcowa tabela:
1. SP 3 Bogatynia
2. SP 1 Bogatynia
3. SP Sulików
4. SP Zawidów
5. SP Ruszów


Srebrne medalistki wystąpiły w składzie: Aleksandra Kuchta, Aleksandra Ufniarz, Zuzanna Wrzesińska, Amelia Górska, Anita Frączak, Magdalena Taboła, Nikola Górowska, Natalia Urban. Opiekun Piotr Wyroba

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odznaka Jakości za projekt eTwinning "FUN AND GAMES MATH"

Miło nam poinformować, że nasze działania w projekcie eTwinning zostały docenione. Właśnie otrzymaliśmy, wychowawczyni oraz każdy uczeń klasy 3d, Odznakę Jakości za projekt "Fun and games math". Radość nasza wielka.

ZAKODOWANE MIKOŁAJKI W 1a

Dzisiaj jak to w środę poszliśmy do sali gimnastycznej na lekcję wf. Kiedy wróciliśmy do klasy czekała na nas niespodzianka. Nie było ławek tylko stół przykryty czerwonym obrusem i zastawiony pysznościami, a na środku jakaś niespodzianka. Przygotowaliśmy swoje wizytówki-prezenty do mikołajkowego wora. Potem odkodowywaliśmy ukryty obrazek Mikołaja. I wtedy przyniesiono nam list. Myśleliśmy, że to koledzy z Polski przysłali nam widokówkę ze swojej miejscowości, a tu niespodzianka. Otrzymaliśmy list od samego Mikołaja. Prosił, żebyśmy wykonali pewne zadania w oczekiwaniu na jego przyjście. Niestety nie zdążył, ale my i tak świetnie się bawiliśmy, była zabawa i taniec, a nawet zakodowaliśmy mikołajkową trasę dla rodziny Ozobotków. A na koniec Oskar z Wiktorią otworzyli worek niespodzianek i mogliśmy zobaczyć, co Mikołaj dla nas przygotował.
To był świetny dzień. Dziękujemy Mikołaju.
Klasa 1a

Górnicy odwiedzili klasę IIA

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, naszą klasę odwiedzili górnicy z Kopalni Węgla Brunatnego
Turów. Było to wyjątkowe spotkanie z Panią Reginą i Małgorzatą oraz z Panem Henrykiem. Górnicy
podzielili się z nami swoją wiedzą na temat wydobycia węgla na terenie naszego miasta. Ponadto
przybliżyli nam interesującą postać św. Barbary. Potrafili zainteresować licznymi ciekawostkami z
życia pod ziemią. Niewątpliwą atrakcją okazała się przyniesiona przez Pana Henryka szpada
otrzymywana po 25 latach pracy oraz medale uznaniowe. Zadawaliśmy wiele pytań dotyczących
ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników. Na zakończenie nasi goście obdarowali nas słodkimi
upominkami, a my podziękowaliśmy im za ciekawą lekcję własnoręcznie upieczonymi piernikami.
Dla obu stron było to ciekawe i bardzo sympatyczne spotkanie.