Przejdź do głównej zawartości

Schoolovision 2016

Po  raz ósmy, w tym roku 35 szkół z 35 krajów, nagrały i zaprezentowały piosenki i teledyski na stronie www.schoolovision.edu. 13 maja, dzień przed dorosłym konkursem Eurowizji, głosowali uczniowie wybierając swoje przeboje.

W tym roku wideokonferencję, podczas której prezentowano głosy przygotowali i przeprowadzili wspólnie uczniowie naszej szkoły oraz Freie Schule Kassel. Uczniowie polscy i niemieccy spotkali się na wymianie szkolnej w Kassel dzięki dofinansowaniu przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w ramach projektu 1song2gether4joy.
Polscy i niemieccy uczniowie pokazali też pozostałym partnerom wspólnie przygotowaną piosenkę pt. "The Sky is the Limit", nagraną podczas wymiany w Bogatyni oraz Zgorzelcu/Goerlitz, która ma pełnić rolę hymnu projektu.


Schoolovision 2016 wygrała piosenką ze szkoły w Czerkasach na Ukrainie. Dzień później ukraińska piosenka wygrała również konkurs Eurowizji...
Nasza szkoła zaprezentowała piosenkę "Moja planeta" z repertuaru Majki Jeżowskiej. Nagranie i teledysk przygotowali uczniowie bez profesjonalnej pomocy, wykorzystując technologię, którą noszą w kieszeniach. Polska propozycja zajęła 14 miejsce.
Tu można zobaczyć przebieg głosowania.
Na stronie projektu można podziwiać wszystkie piosenki, wiele z nich opowiada o rzeczach ważnych w dzisiejszym świecie, jak tolerancja, pokój, ochrona środowiska.
Niemiecko-polski piosenka była dużą niespodzianką dla naszych partnerów ale nie była jedyną niespodzianką. Również 2 szkoły z Izraela przygotowały wspólnie piosenkę, na wideoklipie możecie zobaczyć jak uczniowie arabscy i żydowscy wspólnie się uczą o bawią. 
Zapraszamy do oglądania, komentowania.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odznaka Jakości za projekt eTwinning "FUN AND GAMES MATH"

Miło nam poinformować, że nasze działania w projekcie eTwinning zostały docenione. Właśnie otrzymaliśmy, wychowawczyni oraz każdy uczeń klasy 3d, Odznakę Jakości za projekt "Fun and games math". Radość nasza wielka.

ZAKODOWANE MIKOŁAJKI W 1a

Dzisiaj jak to w środę poszliśmy do sali gimnastycznej na lekcję wf. Kiedy wróciliśmy do klasy czekała na nas niespodzianka. Nie było ławek tylko stół przykryty czerwonym obrusem i zastawiony pysznościami, a na środku jakaś niespodzianka. Przygotowaliśmy swoje wizytówki-prezenty do mikołajkowego wora. Potem odkodowywaliśmy ukryty obrazek Mikołaja. I wtedy przyniesiono nam list. Myśleliśmy, że to koledzy z Polski przysłali nam widokówkę ze swojej miejscowości, a tu niespodzianka. Otrzymaliśmy list od samego Mikołaja. Prosił, żebyśmy wykonali pewne zadania w oczekiwaniu na jego przyjście. Niestety nie zdążył, ale my i tak świetnie się bawiliśmy, była zabawa i taniec, a nawet zakodowaliśmy mikołajkową trasę dla rodziny Ozobotków. A na koniec Oskar z Wiktorią otworzyli worek niespodzianek i mogliśmy zobaczyć, co Mikołaj dla nas przygotował.
To był świetny dzień. Dziękujemy Mikołaju.
Klasa 1a

Górnicy odwiedzili klasę IIA

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, naszą klasę odwiedzili górnicy z Kopalni Węgla Brunatnego
Turów. Było to wyjątkowe spotkanie z Panią Reginą i Małgorzatą oraz z Panem Henrykiem. Górnicy
podzielili się z nami swoją wiedzą na temat wydobycia węgla na terenie naszego miasta. Ponadto
przybliżyli nam interesującą postać św. Barbary. Potrafili zainteresować licznymi ciekawostkami z
życia pod ziemią. Niewątpliwą atrakcją okazała się przyniesiona przez Pana Henryka szpada
otrzymywana po 25 latach pracy oraz medale uznaniowe. Zadawaliśmy wiele pytań dotyczących
ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników. Na zakończenie nasi goście obdarowali nas słodkimi
upominkami, a my podziękowaliśmy im za ciekawą lekcję własnoręcznie upieczonymi piernikami.
Dla obu stron było to ciekawe i bardzo sympatyczne spotkanie.