Przejdź do głównej zawartości

Mistrzostwa gminy w trój- i czwórboju lekkoatletycznym

24 maja na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni rozegrane zostały zaległe Mistrzostwa Miasta i Gminy w czwórboju i tórjboju lekkoatletycznym.
Czwórbój (klasa 5-6) składa się z czterech konkurencji, w których każdy uczestnik zawodów musi wziąć udział. Są nimi: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600m dziewcząt i 1000 m chłopców. Natomiast konkurencje w trójboju (klasa 4) są podobne, z tą tylko różnicą, że nie odbywa się bieg długi.
Wszystkie wyniki uzyskane przez każdego startującego przeliczane są na punkty, co daje określoną sumę punktów. Na wynik drużyny zalicza się suma pięciu najlepszych wyników uzyskanych przez pięciu startujących.

Z dorobkiem 719 pkt złote medale w 4-boju przypadły naszym dziewczętom, które wystąpiły w składzie: Zuzanna Brzuchalska, Magdalena Taboła, Wiktoria Waszczyszyn , Nikola Bartosik, Marta Kawecka, Wiktoria Olik.

Wśród dziewcząt najlepszy indywidualny wynik 227 pkt uzyskała Zuzanna Brzuchalska.

Również złote medale w 4-boju z wynikiem 790 pkt zdobyli nasi chłopcy w składzie: Krystian Wajer, Konrad Janek, Karol Pitucha, Maciej Wapniarczuk, Damian Krzesiński, Michał Drozdek, Jakub Arnista, Dorian Puchowski.

Wśród chłopców najlepszy indywidualny wynik 201 pkt uzyskał Krystian Wajer.W klasyfikacji 3-boju po weryfikacji wyników obie nasze drużyny sklasyfikowane zostały na 2 miejscach zdobywając srebrne medale.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Drożdż Natalia, Liszka Karolina, Cieślińska Agnieszka, Wujek Aleksandra, Łyp Zofia, Urban Natalia, Miśkowiec Kinga, Kosowicz Oliwia, Zacharuś Natalia, Pabisiak Karolina, Pawłowska Karolina, Chmielowiec Wiktoria.

Chłopcy wystąpiły w składzie: Popioł Alan, Jackowiak Konrad, Kowalczyk Piotr, Purzycki Jakub, Kwieciński Kajetan, Ostrowski Michał, Majewski Oktawian, Puła Bartek.

Wśród chłopców w klasyfikacji indywidualnej szkół 1 miejsce zajął Popioł Alan z wynikiem 105 pkt, a 3 miejsce Jackowiak Konrad z dorobkiem 86 pkt.

Gratulujemy wszystkim startującym zdobytych medali i uzyskanych wyników.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odznaka Jakości za projekt eTwinning "FUN AND GAMES MATH"

Miło nam poinformować, że nasze działania w projekcie eTwinning zostały docenione. Właśnie otrzymaliśmy, wychowawczyni oraz każdy uczeń klasy 3d, Odznakę Jakości za projekt "Fun and games math". Radość nasza wielka.

ZAKODOWANE MIKOŁAJKI W 1a

Dzisiaj jak to w środę poszliśmy do sali gimnastycznej na lekcję wf. Kiedy wróciliśmy do klasy czekała na nas niespodzianka. Nie było ławek tylko stół przykryty czerwonym obrusem i zastawiony pysznościami, a na środku jakaś niespodzianka. Przygotowaliśmy swoje wizytówki-prezenty do mikołajkowego wora. Potem odkodowywaliśmy ukryty obrazek Mikołaja. I wtedy przyniesiono nam list. Myśleliśmy, że to koledzy z Polski przysłali nam widokówkę ze swojej miejscowości, a tu niespodzianka. Otrzymaliśmy list od samego Mikołaja. Prosił, żebyśmy wykonali pewne zadania w oczekiwaniu na jego przyjście. Niestety nie zdążył, ale my i tak świetnie się bawiliśmy, była zabawa i taniec, a nawet zakodowaliśmy mikołajkową trasę dla rodziny Ozobotków. A na koniec Oskar z Wiktorią otworzyli worek niespodzianek i mogliśmy zobaczyć, co Mikołaj dla nas przygotował.
To był świetny dzień. Dziękujemy Mikołaju.
Klasa 1a

Górnicy odwiedzili klasę IIA

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, naszą klasę odwiedzili górnicy z Kopalni Węgla Brunatnego
Turów. Było to wyjątkowe spotkanie z Panią Reginą i Małgorzatą oraz z Panem Henrykiem. Górnicy
podzielili się z nami swoją wiedzą na temat wydobycia węgla na terenie naszego miasta. Ponadto
przybliżyli nam interesującą postać św. Barbary. Potrafili zainteresować licznymi ciekawostkami z
życia pod ziemią. Niewątpliwą atrakcją okazała się przyniesiona przez Pana Henryka szpada
otrzymywana po 25 latach pracy oraz medale uznaniowe. Zadawaliśmy wiele pytań dotyczących
ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników. Na zakończenie nasi goście obdarowali nas słodkimi
upominkami, a my podziękowaliśmy im za ciekawą lekcję własnoręcznie upieczonymi piernikami.
Dla obu stron było to ciekawe i bardzo sympatyczne spotkanie.