Przejdź do głównej zawartości

Powiatowy czwórbój


29 kwietnia na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu w Zgorzelcu odbyły się powiatowe mistrzostwa w czwórboju lekkoatletycznym. Drużyna w tych zawodach składa się z 6 zawodników. Każdy ze startujących zawodników musiał wziąć udział we wszystkich 4 konkurencjach tj. bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600m. Stąd nazwa czwórbój lekkoatletyczny, który powszechnie nazywany jest również wielobojem.
Wśród 12 startujących szkół podstawowych powiatu zgorzeleckiego, nie zabrakło reprezentacji naszej szkoły. Nasze dziewczęta, które w mocno osłabionym składzie ze względu na brak trzech podstawowych zawodniczek, uplasowały się w połowie stawki zajmując z dorobkiem 819 pkt szóste miejsce. Szkoda, ponieważ udział chociażby jednej zawodniczki z podstawowego składu spowodowałby zajęcie 3 miejsca, ponieważ do medalu zabrakło zaledwie 73 pkt.
Naszym zawodniczkom, które godnie walczyły o uzyskanie jak najlepszego wyniku gratulujemy.
Dziewczęta wystąpiły w składzie: Magdalena Taboła, Anita Nowacka, Nikola Górowska, Natalia Krzesińska, Wiktoria Dmochowska, Marcelina Stachyra.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odznaka Jakości za projekt eTwinning "FUN AND GAMES MATH"

Miło nam poinformować, że nasze działania w projekcie eTwinning zostały docenione. Właśnie otrzymaliśmy, wychowawczyni oraz każdy uczeń klasy 3d, Odznakę Jakości za projekt "Fun and games math". Radość nasza wielka.

ZAKODOWANE MIKOŁAJKI W 1a

Dzisiaj jak to w środę poszliśmy do sali gimnastycznej na lekcję wf. Kiedy wróciliśmy do klasy czekała na nas niespodzianka. Nie było ławek tylko stół przykryty czerwonym obrusem i zastawiony pysznościami, a na środku jakaś niespodzianka. Przygotowaliśmy swoje wizytówki-prezenty do mikołajkowego wora. Potem odkodowywaliśmy ukryty obrazek Mikołaja. I wtedy przyniesiono nam list. Myśleliśmy, że to koledzy z Polski przysłali nam widokówkę ze swojej miejscowości, a tu niespodzianka. Otrzymaliśmy list od samego Mikołaja. Prosił, żebyśmy wykonali pewne zadania w oczekiwaniu na jego przyjście. Niestety nie zdążył, ale my i tak świetnie się bawiliśmy, była zabawa i taniec, a nawet zakodowaliśmy mikołajkową trasę dla rodziny Ozobotków. A na koniec Oskar z Wiktorią otworzyli worek niespodzianek i mogliśmy zobaczyć, co Mikołaj dla nas przygotował.
To był świetny dzień. Dziękujemy Mikołaju.
Klasa 1a

Górnicy odwiedzili klasę IIA

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, naszą klasę odwiedzili górnicy z Kopalni Węgla Brunatnego
Turów. Było to wyjątkowe spotkanie z Panią Reginą i Małgorzatą oraz z Panem Henrykiem. Górnicy
podzielili się z nami swoją wiedzą na temat wydobycia węgla na terenie naszego miasta. Ponadto
przybliżyli nam interesującą postać św. Barbary. Potrafili zainteresować licznymi ciekawostkami z
życia pod ziemią. Niewątpliwą atrakcją okazała się przyniesiona przez Pana Henryka szpada
otrzymywana po 25 latach pracy oraz medale uznaniowe. Zadawaliśmy wiele pytań dotyczących
ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników. Na zakończenie nasi goście obdarowali nas słodkimi
upominkami, a my podziękowaliśmy im za ciekawą lekcję własnoręcznie upieczonymi piernikami.
Dla obu stron było to ciekawe i bardzo sympatyczne spotkanie.