Przejdź do głównej zawartości

1song2gether4more

W 2009 roku Szkoła Podstawowa nr 1 w Bogatyni, Freie Schule Kassel oraz 28 innych szkół z innych krajów europejskich spotkały się po raz pierwszy w projekcie eTwinning pt. Schoolovision. Od tego czasu, co roku, przybywało nam szkół partnerskich oraz sukcesów i nagród. Nagrody to m.in. 1. nagroda w Global Junior Challenge w 2009 roku w Rzymie, 1. nagroda eLearning Awards 2009 w Wilnie w kategorii "Najlepsza współpraca transgraniczna w Europie", nagroda eTwining w kategorii "Kreatywne wykorzystanie mediów" odbierana w Sewilli w 2010 roku, nagroda specjalna eTwinning w roku 2012 w Lizbonie. Oprócz tych najważniejszych szkoły uczestniczące w projekcie wielokrotnie były nagradzane krajowymi i europejskimi odznakami jakości eTwinning, wygrywały konkursy eTwinning w swoich krajach.
W roku 2016 Schoolovision odbywa się po raz ósmy a zaangażowanych jest 40 szkół z 40 krajów nie tylko z Europy. Na stronie internetowej projektu można już oglądać pierwsze teledyski kręcone przez uczniów i nauczycieli.
1song2gether4more to tytuł projektu eTwinning realizowanego w tym roku szkolnym wspólnie ze szkołą z Kassel. Celem tego projektu było nawiązanie bliższych kontaktów dwóch szkół, które pełnią funkcję koordynatorów Schoolovision.
Chcieliśmy poznać się bliżej podczas przygotowania specjalnej piosenki i teledysku adresowanych do naszych pozostałych partnerów.
Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu od Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży przez 4 dni wymiany 20 uczniów z Polski i 20 z Niemiec wspólnie pracowało i bawiło się nagrywając piosenkę i wideoklip.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odznaka Jakości za projekt eTwinning "FUN AND GAMES MATH"

Miło nam poinformować, że nasze działania w projekcie eTwinning zostały docenione. Właśnie otrzymaliśmy, wychowawczyni oraz każdy uczeń klasy 3d, Odznakę Jakości za projekt "Fun and games math". Radość nasza wielka.

ZAKODOWANE MIKOŁAJKI W 1a

Dzisiaj jak to w środę poszliśmy do sali gimnastycznej na lekcję wf. Kiedy wróciliśmy do klasy czekała na nas niespodzianka. Nie było ławek tylko stół przykryty czerwonym obrusem i zastawiony pysznościami, a na środku jakaś niespodzianka. Przygotowaliśmy swoje wizytówki-prezenty do mikołajkowego wora. Potem odkodowywaliśmy ukryty obrazek Mikołaja. I wtedy przyniesiono nam list. Myśleliśmy, że to koledzy z Polski przysłali nam widokówkę ze swojej miejscowości, a tu niespodzianka. Otrzymaliśmy list od samego Mikołaja. Prosił, żebyśmy wykonali pewne zadania w oczekiwaniu na jego przyjście. Niestety nie zdążył, ale my i tak świetnie się bawiliśmy, była zabawa i taniec, a nawet zakodowaliśmy mikołajkową trasę dla rodziny Ozobotków. A na koniec Oskar z Wiktorią otworzyli worek niespodzianek i mogliśmy zobaczyć, co Mikołaj dla nas przygotował.
To był świetny dzień. Dziękujemy Mikołaju.
Klasa 1a

Górnicy odwiedzili klasę IIA

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, naszą klasę odwiedzili górnicy z Kopalni Węgla Brunatnego
Turów. Było to wyjątkowe spotkanie z Panią Reginą i Małgorzatą oraz z Panem Henrykiem. Górnicy
podzielili się z nami swoją wiedzą na temat wydobycia węgla na terenie naszego miasta. Ponadto
przybliżyli nam interesującą postać św. Barbary. Potrafili zainteresować licznymi ciekawostkami z
życia pod ziemią. Niewątpliwą atrakcją okazała się przyniesiona przez Pana Henryka szpada
otrzymywana po 25 latach pracy oraz medale uznaniowe. Zadawaliśmy wiele pytań dotyczących
ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników. Na zakończenie nasi goście obdarowali nas słodkimi
upominkami, a my podziękowaliśmy im za ciekawą lekcję własnoręcznie upieczonymi piernikami.
Dla obu stron było to ciekawe i bardzo sympatyczne spotkanie.