Przejdź do głównej zawartości

Srebro w siatkówce

23 lutego w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta i Gminy klas piątych w mini siatkówce „trójek” dziewcząt. Do zawodów zgłosiły się pięć szkół z terenu naszej szkoły: gospodarz turnieju SP 3 Bogatynia, SP Opolno, SP Porajów, SP 5 Bogatynia oraz nasza szkoła.
Zawody rozegrane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Sety były rozgrywane do 21 pkt, natomiast przy remisie 1­1 rozgrywany był decydujący set, tzw „tie break” rozgrywany do 15 pkt. Nasze dziewczęta najpierw zmierzyły się z SP Porajów, który pokonali 2­1. Następnie stoczyły bój z SP 5 Bogatynia, który również zakończył się zwycięstwem 2­1. Kolejny mecz rozegrany z SP Opolno zakończył się trzecim zwycięstwem, tym razem 2­0.
Mając trzy zwycięstwa tak samo jak SP 3 Bogatynia, ostatni mecz z tym właśnie zespołem decydował o 1 miejscu. W tym zaciętym, emocjonującym i wyrównanym meczu górą okazały się dziewczęta z SP 3, które wygrały z naszym zespołem 2­0 ( 21:18 oraz 23:21 ). Tym samym nasze dziewczęta zawody zakończyły na 2 miejscu ze srebrnymi medalami co jest kolejnym sukcesem sportowym tych dziewcząt.
Naszym siatkarkom, które wystąpiły w składzie: Magdalena Taboła, Aleksandra Ufniarz , Anita Nowacka, Aleksandra Kuchta, Zuzanna Wrzesińska i Nikola Górowska, gratulujemy zdobytego srebra i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.
Końcowa klasyfikacja zawodów:
  1. 1­ SP 3 Bogatynia
  2. 2­ SP 1 Bogatynia
  3. 3­ SP 5 Bogatynia
  4. 4­ SP Porajów
  5. 5­ SP Opolno

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odznaka Jakości za projekt eTwinning "FUN AND GAMES MATH"

Miło nam poinformować, że nasze działania w projekcie eTwinning zostały docenione. Właśnie otrzymaliśmy, wychowawczyni oraz każdy uczeń klasy 3d, Odznakę Jakości za projekt "Fun and games math". Radość nasza wielka.

ZAKODOWANE MIKOŁAJKI W 1a

Dzisiaj jak to w środę poszliśmy do sali gimnastycznej na lekcję wf. Kiedy wróciliśmy do klasy czekała na nas niespodzianka. Nie było ławek tylko stół przykryty czerwonym obrusem i zastawiony pysznościami, a na środku jakaś niespodzianka. Przygotowaliśmy swoje wizytówki-prezenty do mikołajkowego wora. Potem odkodowywaliśmy ukryty obrazek Mikołaja. I wtedy przyniesiono nam list. Myśleliśmy, że to koledzy z Polski przysłali nam widokówkę ze swojej miejscowości, a tu niespodzianka. Otrzymaliśmy list od samego Mikołaja. Prosił, żebyśmy wykonali pewne zadania w oczekiwaniu na jego przyjście. Niestety nie zdążył, ale my i tak świetnie się bawiliśmy, była zabawa i taniec, a nawet zakodowaliśmy mikołajkową trasę dla rodziny Ozobotków. A na koniec Oskar z Wiktorią otworzyli worek niespodzianek i mogliśmy zobaczyć, co Mikołaj dla nas przygotował.
To był świetny dzień. Dziękujemy Mikołaju.
Klasa 1a

Górnicy odwiedzili klasę IIA

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, naszą klasę odwiedzili górnicy z Kopalni Węgla Brunatnego
Turów. Było to wyjątkowe spotkanie z Panią Reginą i Małgorzatą oraz z Panem Henrykiem. Górnicy
podzielili się z nami swoją wiedzą na temat wydobycia węgla na terenie naszego miasta. Ponadto
przybliżyli nam interesującą postać św. Barbary. Potrafili zainteresować licznymi ciekawostkami z
życia pod ziemią. Niewątpliwą atrakcją okazała się przyniesiona przez Pana Henryka szpada
otrzymywana po 25 latach pracy oraz medale uznaniowe. Zadawaliśmy wiele pytań dotyczących
ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników. Na zakończenie nasi goście obdarowali nas słodkimi
upominkami, a my podziękowaliśmy im za ciekawą lekcję własnoręcznie upieczonymi piernikami.
Dla obu stron było to ciekawe i bardzo sympatyczne spotkanie.