Przejdź do głównej zawartości

Srebro w siatkówce

23 lutego w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta i Gminy klas piątych w mini siatkówce „trójek” dziewcząt. Do zawodów zgłosiły się pięć szkół z terenu naszej szkoły: gospodarz turnieju SP 3 Bogatynia, SP Opolno, SP Porajów, SP 5 Bogatynia oraz nasza szkoła.
Zawody rozegrane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Sety były rozgrywane do 21 pkt, natomiast przy remisie 1­1 rozgrywany był decydujący set, tzw „tie break” rozgrywany do 15 pkt. Nasze dziewczęta najpierw zmierzyły się z SP Porajów, który pokonali 2­1. Następnie stoczyły bój z SP 5 Bogatynia, który również zakończył się zwycięstwem 2­1. Kolejny mecz rozegrany z SP Opolno zakończył się trzecim zwycięstwem, tym razem 2­0.
Mając trzy zwycięstwa tak samo jak SP 3 Bogatynia, ostatni mecz z tym właśnie zespołem decydował o 1 miejscu. W tym zaciętym, emocjonującym i wyrównanym meczu górą okazały się dziewczęta z SP 3, które wygrały z naszym zespołem 2­0 ( 21:18 oraz 23:21 ). Tym samym nasze dziewczęta zawody zakończyły na 2 miejscu ze srebrnymi medalami co jest kolejnym sukcesem sportowym tych dziewcząt.
Naszym siatkarkom, które wystąpiły w składzie: Magdalena Taboła, Aleksandra Ufniarz , Anita Nowacka, Aleksandra Kuchta, Zuzanna Wrzesińska i Nikola Górowska, gratulujemy zdobytego srebra i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.
Końcowa klasyfikacja zawodów:
  1. 1­ SP 3 Bogatynia
  2. 2­ SP 1 Bogatynia
  3. 3­ SP 5 Bogatynia
  4. 4­ SP Porajów
  5. 5­ SP Opolno

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu - Pix 2019

Mateusz Józefowicz i Nikodem Caban z klasy 6A zostali laureatami 6 miejsca a Kapcer Tusień z klasy 6B 8 miejsca w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu w kategorii Master czyli uczniowie urodzenia w latach 2003-2006 (klasy 6-8).
Konkurs PIX 2019– Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu – organizowany po raz pierwszy w maju 2019 jest multimedialnym konkursem dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Zostanie on w pełni przeprowadzony za pośrednictwem aplikacji www.pixblocks.com.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

Konkurs składał się z eliminacji, podczas których uczniowie mieli do rozwiązania w ciągu tygodnia 15 zadań programistycznych. Finał zawierał kolejne 15 zadań w ciągu 2 dni. Liczyła się poprawność rozwiązań oraz czas, w którym zadania zostały rozwiązane.Dzień kropki w naszej szkole

Podsumowanie zakropkowanego tygodnia


Nasza szkolna świetlica i Mega Misiaki z klas drugich, którzy uczestniczą w projekcie ponownie zostali zaskoczeni super nagrodą! Za wytrwałe uczestnictwo w zajęciach i realizowanie kolejnych zadań dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu otrzymali nagrodę-to tablet! To już 5 nagroda z Mega Misji, w której uczestniczymy od poprzedniego roku szkolnego, a drugi tablet, dzieci bardzo się cieszą a my zachęcamy do korzystania z bezpłatnej aplikacji MegaMisja z Psotnikiem  https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.megamisja18.mobile - dobra zabawa, nauka i relaks w jednym! Zachęcamy do oglądania relacji z zajęć! MegaMisja