Przejdź do głównej zawartości

Udane starty w przełajach

Przy pięknej słonecznej pogodzie w dniu 24 kwietnia na wzgórzu bogatyńskiego Obserwatora 46 reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w II Edycji Ligi Przełajowej Szkół Podstawowych. Wszyscy uczestnicy zawodów mieli do przebiegnięcia dystans około 700 metrów. Nasi uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając w sumie 7 medali. To o dwa więcej niż w I edycji.W klasach czwartych po raz drugi najlepsza okazała się Anita Nowacka, która mogła cieszyć się z kolejnego zdobytego złota. Wśród chłopców po emocjonującym biegu brązowy medal zdobył Maciej Wapniarczuk.

W klasach piątych bezkonkurencyjna po raz drugi okazała się Zuzanna Brzuchalska, natomiast w tym samym biegu na trzecim miejscu podium stanęła Amelia Wawrzeło. Wśród chłopców jako pierwszy linię mety przekroczył Krystian Wajer pokonując głównego faworyta biegu z SP 3.

W klasach szóstych również po raz drugi na najwyższym stopniu podium stanęła Adriana Achcińska, natomiast Weronika Dobrychłop mogła cieszyć się ze zdobycia brązowego medalu.

Również z dobrej strony pokazało się kilu naszych uczniów zajmując miejsca w czołowej szósce. Są nimi:

Na miejscach czwartych:
Bartłomiej Włos- w klasach 5
Paulina Wyzińska- w klasach 6

Na miejscach piątych:
Michał Marszał- w klasach 5
Natalia Judziak- w klasach 6

Na miejscach szóstych:
Magdalena Taboła- w klasach 4
Jakub Arnista- w klasach 4
Paula Pasieczna- w klasach 5
Karol Pitucha- w klasach 6

Liga składa się z 3 edycji ( jesienny bieg „Złoty Liść” oraz 2 biegi wiosenne „Witaj Wiosno” i „Ku Słońcu”), w której zawodnicy zdobywają punkty za poszczególne miejsca. O końcowym sukcesie zawodnika decyduje suma punktów zdobytych podczas wszystkich 3 biegów. 

Ostatnia decydująca o końcowej klasyfikacji III Edycja Ligi Przełajowej odbędzie się pod koniec maja.

Wszystkim naszym biegaczom i naszym nauczycielom wychowania fizycznego Panom Piotrowi Wyrobie i Jackowi Panfilowi gratulujemy udanego startu i godnego reprezentowania naszej szkoły.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odznaka Jakości za projekt eTwinning "FUN AND GAMES MATH"

Miło nam poinformować, że nasze działania w projekcie eTwinning zostały docenione. Właśnie otrzymaliśmy, wychowawczyni oraz każdy uczeń klasy 3d, Odznakę Jakości za projekt "Fun and games math". Radość nasza wielka.

ZAKODOWANE MIKOŁAJKI W 1a

Dzisiaj jak to w środę poszliśmy do sali gimnastycznej na lekcję wf. Kiedy wróciliśmy do klasy czekała na nas niespodzianka. Nie było ławek tylko stół przykryty czerwonym obrusem i zastawiony pysznościami, a na środku jakaś niespodzianka. Przygotowaliśmy swoje wizytówki-prezenty do mikołajkowego wora. Potem odkodowywaliśmy ukryty obrazek Mikołaja. I wtedy przyniesiono nam list. Myśleliśmy, że to koledzy z Polski przysłali nam widokówkę ze swojej miejscowości, a tu niespodzianka. Otrzymaliśmy list od samego Mikołaja. Prosił, żebyśmy wykonali pewne zadania w oczekiwaniu na jego przyjście. Niestety nie zdążył, ale my i tak świetnie się bawiliśmy, była zabawa i taniec, a nawet zakodowaliśmy mikołajkową trasę dla rodziny Ozobotków. A na koniec Oskar z Wiktorią otworzyli worek niespodzianek i mogliśmy zobaczyć, co Mikołaj dla nas przygotował.
To był świetny dzień. Dziękujemy Mikołaju.
Klasa 1a

Górnicy odwiedzili klasę IIA

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, naszą klasę odwiedzili górnicy z Kopalni Węgla Brunatnego
Turów. Było to wyjątkowe spotkanie z Panią Reginą i Małgorzatą oraz z Panem Henrykiem. Górnicy
podzielili się z nami swoją wiedzą na temat wydobycia węgla na terenie naszego miasta. Ponadto
przybliżyli nam interesującą postać św. Barbary. Potrafili zainteresować licznymi ciekawostkami z
życia pod ziemią. Niewątpliwą atrakcją okazała się przyniesiona przez Pana Henryka szpada
otrzymywana po 25 latach pracy oraz medale uznaniowe. Zadawaliśmy wiele pytań dotyczących
ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników. Na zakończenie nasi goście obdarowali nas słodkimi
upominkami, a my podziękowaliśmy im za ciekawą lekcję własnoręcznie upieczonymi piernikami.
Dla obu stron było to ciekawe i bardzo sympatyczne spotkanie.