Przejdź do głównej zawartości

Z wizytą u strażaków

10.04.2015r. uczniowie klasy III b  wraz z wychowawcą uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej przez członków  Państwowej Straży Pożarnej w Bogatyni z okazji przekazania sprzętu do ratowania. Spotkanie miało miejsce przed budynkiem straży. Obecny był również m.in. burmistrz miasta i gminy, wojewódzki komendant straży oraz kapelan, który dokonał poświęcenia sprzętu.
Po przemówieniu  zaproszonych gości, strażacy wręczyli  uczniom upominki w postaci czapek, opasek i znaczków odblaskowych. Wszyscy uczestnicy mieli również okazję zapoznać się z  innymi pojazdami używanymi w czasie akcji ratunkowych.
W czasie trwania  uroczystości uczczona została minutą ciszy piąta rocznica katastrofy smoleńskiej , w której zginął były prezydent Polski - Lech Kaczyński. Na zakończenie uczniowie naszej szkoły wręczyli strażakom wykonane własnoręcznie laurki. Wielu skorzystało z okazji , by „zdobyć” pamiątkowe zdjęcia.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i przy sprzyjającej pogodzie.    
Piotr Kowalczyk

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odznaka Jakości za projekt eTwinning "FUN AND GAMES MATH"

Miło nam poinformować, że nasze działania w projekcie eTwinning zostały docenione. Właśnie otrzymaliśmy, wychowawczyni oraz każdy uczeń klasy 3d, Odznakę Jakości za projekt "Fun and games math". Radość nasza wielka.

ZAKODOWANE MIKOŁAJKI W 1a

Dzisiaj jak to w środę poszliśmy do sali gimnastycznej na lekcję wf. Kiedy wróciliśmy do klasy czekała na nas niespodzianka. Nie było ławek tylko stół przykryty czerwonym obrusem i zastawiony pysznościami, a na środku jakaś niespodzianka. Przygotowaliśmy swoje wizytówki-prezenty do mikołajkowego wora. Potem odkodowywaliśmy ukryty obrazek Mikołaja. I wtedy przyniesiono nam list. Myśleliśmy, że to koledzy z Polski przysłali nam widokówkę ze swojej miejscowości, a tu niespodzianka. Otrzymaliśmy list od samego Mikołaja. Prosił, żebyśmy wykonali pewne zadania w oczekiwaniu na jego przyjście. Niestety nie zdążył, ale my i tak świetnie się bawiliśmy, była zabawa i taniec, a nawet zakodowaliśmy mikołajkową trasę dla rodziny Ozobotków. A na koniec Oskar z Wiktorią otworzyli worek niespodzianek i mogliśmy zobaczyć, co Mikołaj dla nas przygotował.
To był świetny dzień. Dziękujemy Mikołaju.
Klasa 1a

Górnicy odwiedzili klasę IIA

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, naszą klasę odwiedzili górnicy z Kopalni Węgla Brunatnego
Turów. Było to wyjątkowe spotkanie z Panią Reginą i Małgorzatą oraz z Panem Henrykiem. Górnicy
podzielili się z nami swoją wiedzą na temat wydobycia węgla na terenie naszego miasta. Ponadto
przybliżyli nam interesującą postać św. Barbary. Potrafili zainteresować licznymi ciekawostkami z
życia pod ziemią. Niewątpliwą atrakcją okazała się przyniesiona przez Pana Henryka szpada
otrzymywana po 25 latach pracy oraz medale uznaniowe. Zadawaliśmy wiele pytań dotyczących
ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników. Na zakończenie nasi goście obdarowali nas słodkimi
upominkami, a my podziękowaliśmy im za ciekawą lekcję własnoręcznie upieczonymi piernikami.
Dla obu stron było to ciekawe i bardzo sympatyczne spotkanie.