Przejdź do głównej zawartości

II edycja Pikniku Piłkarskiego

W sobotę 08.09 13 r. odbyła się druga edycja „ Pikniku Piłkarskiego”. Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni oraz Klub Sportowy MKS Granica Bogatynia. Turnieje piłkarskie rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2003-2004 i 2001-2002. Do rywalizacji zgłosiło się 7 drużyn z czterech szkól z terenu Miasta i Gminy Bogatynia. Nie zabrakło oczywiście naszych zespołów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr.1 w Bogatyni. Piłkarze z 1 walczyli bardzo dzielnie zajmując w ogólnej klasyfikacji zawodów następujące miejsca:
W grupie młodszej I miejsce zajął, zespół Szkoły Podstawowej nr -3, drugie Szkoły Podstawowej z Opolna Zdroju, a trzecie Szkoły Podstawowej nr -1.
Mecze naszej drużyny:

  • SP 1 – Bogatynia – SP Opolno 1:3
  • SP 1 – Bogatynia – SP 3 - Bogatynia 0:6

Skład zespołu: Pitucha Karol, Długosz Igor, Wyrwał Maksymilian, Suchocki Jakub, Urbański Michał, Wajer Krystian, Dynus Wiktor, Pluta Wiktor, Arnista Jakub.
W grupie starszej, najlepiej spisali się również zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr -3, drugie miejsce, wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr -1 na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr - 5, a miejsce czwarte przypadło Szkole Podstawowej z Opolna Zdroju.
Mecze naszej drużyny:

  • SP 1- Bogatynia – SP 3- Bogatynia 0:4
  • SP 1- Bogatynia – SP 5- Bogatynia 1:2
  • SP 1- Bogatynia – SP Opolno 10:2

Skład zespołu: Pawłowski Kacper, Koniuszewski Mateusz, Arnista Dawid, Spich Remigiusz, Psiuk Miłosz, Achcińska Ada, Ufniarz Augustyn, Słowiński Paweł, Hałas Wojciech, Brędowski Kacper.
Opiekun zespołów: Jacek Panfil
Organizatorzy w ramach uatrakcyjnienia festynu, przygotowali również konkurencje sprawnościowe z piłki nożnej dla wszystkich dzieci, które uczestniczyły w turnieju piłkarskim, a także pozostałych przybyłych tego dnia na stadion przy ul. Białogórskiej. Nie obyło się również, bez słodkiego poczęstunku.
Na zakończenie pikniku, zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, medalami oraz dyplomami.. Wręczono również nagrody indywidualne za konkursy sprawnościowe w trzech kategoriach wiekowych I – II, III – IV, V – VI. Fundatorem nagród był Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz, Dyrektor Ośrodek Sportu i Rekreacji Konrad Wysocki, Firma „Eltur Serwis” Sp. z o. o oraz Klub Sportowy MKS Granica Bogatynia.
Gratulujemy naszym piłkarzom sportowej postawy w zawodach oraz zajętych miejsc w końcowej klasyfikacji!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odznaka Jakości za projekt eTwinning "FUN AND GAMES MATH"

Miło nam poinformować, że nasze działania w projekcie eTwinning zostały docenione. Właśnie otrzymaliśmy, wychowawczyni oraz każdy uczeń klasy 3d, Odznakę Jakości za projekt "Fun and games math". Radość nasza wielka.

ZAKODOWANE MIKOŁAJKI W 1a

Dzisiaj jak to w środę poszliśmy do sali gimnastycznej na lekcję wf. Kiedy wróciliśmy do klasy czekała na nas niespodzianka. Nie było ławek tylko stół przykryty czerwonym obrusem i zastawiony pysznościami, a na środku jakaś niespodzianka. Przygotowaliśmy swoje wizytówki-prezenty do mikołajkowego wora. Potem odkodowywaliśmy ukryty obrazek Mikołaja. I wtedy przyniesiono nam list. Myśleliśmy, że to koledzy z Polski przysłali nam widokówkę ze swojej miejscowości, a tu niespodzianka. Otrzymaliśmy list od samego Mikołaja. Prosił, żebyśmy wykonali pewne zadania w oczekiwaniu na jego przyjście. Niestety nie zdążył, ale my i tak świetnie się bawiliśmy, była zabawa i taniec, a nawet zakodowaliśmy mikołajkową trasę dla rodziny Ozobotków. A na koniec Oskar z Wiktorią otworzyli worek niespodzianek i mogliśmy zobaczyć, co Mikołaj dla nas przygotował.
To był świetny dzień. Dziękujemy Mikołaju.
Klasa 1a

Górnicy odwiedzili klasę IIA

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, naszą klasę odwiedzili górnicy z Kopalni Węgla Brunatnego
Turów. Było to wyjątkowe spotkanie z Panią Reginą i Małgorzatą oraz z Panem Henrykiem. Górnicy
podzielili się z nami swoją wiedzą na temat wydobycia węgla na terenie naszego miasta. Ponadto
przybliżyli nam interesującą postać św. Barbary. Potrafili zainteresować licznymi ciekawostkami z
życia pod ziemią. Niewątpliwą atrakcją okazała się przyniesiona przez Pana Henryka szpada
otrzymywana po 25 latach pracy oraz medale uznaniowe. Zadawaliśmy wiele pytań dotyczących
ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników. Na zakończenie nasi goście obdarowali nas słodkimi
upominkami, a my podziękowaliśmy im za ciekawą lekcję własnoręcznie upieczonymi piernikami.
Dla obu stron było to ciekawe i bardzo sympatyczne spotkanie.