Przejdź do głównej zawartości

Stypendiada Polonistyczna dla klas 4-6

Trzydzieścioro dwoje uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Projekcie Stypendialnym - Stypendiada Polonistyczna. Motyw przewodni tegorocznego projektu brzmi: Książka - mój przyjaciel! Uczestnicy zmagali się w trzech konkursach przedmiotowo - tematycznych.
1. Konkurs czytelniczy - należało przeczytać dodatkową lekturę inna dla każdego poziomu.
2. Konkurs ortograficzny - związany tematycznie z przeczytanymi książkami.
3. Konkurs literacko - plastyczny - czyli pocztówka literacka.
Były takie osoby, które zmagały się w dwóch lub, jak Kasia Książka, w trzech konkursach. Nagrody są imponujące. Od upominków rzeczowych po stypendia naukowe! Dla nas jednak ważne, że próbowaliśmy! Wyniki w marcu więc już trzymamy mocno kciuki za wszystkich, którzy brali udział w konkursie.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu - Pix 2019

Mateusz Józefowicz i Nikodem Caban z klasy 6A zostali laureatami 6 miejsca a Kapcer Tusień z klasy 6B 8 miejsca w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu w kategorii Master czyli uczniowie urodzenia w latach 2003-2006 (klasy 6-8).
Konkurs PIX 2019– Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu – organizowany po raz pierwszy w maju 2019 jest multimedialnym konkursem dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Zostanie on w pełni przeprowadzony za pośrednictwem aplikacji www.pixblocks.com.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

Konkurs składał się z eliminacji, podczas których uczniowie mieli do rozwiązania w ciągu tygodnia 15 zadań programistycznych. Finał zawierał kolejne 15 zadań w ciągu 2 dni. Liczyła się poprawność rozwiązań oraz czas, w którym zadania zostały rozwiązane.Dzień kropki w naszej szkole

Podsumowanie zakropkowanego tygodnia


Nasza szkolna świetlica i Mega Misiaki z klas drugich, którzy uczestniczą w projekcie ponownie zostali zaskoczeni super nagrodą! Za wytrwałe uczestnictwo w zajęciach i realizowanie kolejnych zadań dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu otrzymali nagrodę-to tablet! To już 5 nagroda z Mega Misji, w której uczestniczymy od poprzedniego roku szkolnego, a drugi tablet, dzieci bardzo się cieszą a my zachęcamy do korzystania z bezpłatnej aplikacji MegaMisja z Psotnikiem  https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.megamisja18.mobile - dobra zabawa, nauka i relaks w jednym! Zachęcamy do oglądania relacji z zajęć! MegaMisja