Przejdź do głównej zawartości

Stypendiada Polonistyczna dla klas 4-6

Trzydzieścioro dwoje uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Projekcie Stypendialnym - Stypendiada Polonistyczna. Motyw przewodni tegorocznego projektu brzmi: Książka - mój przyjaciel! Uczestnicy zmagali się w trzech konkursach przedmiotowo - tematycznych.
1. Konkurs czytelniczy - należało przeczytać dodatkową lekturę inna dla każdego poziomu.
2. Konkurs ortograficzny - związany tematycznie z przeczytanymi książkami.
3. Konkurs literacko - plastyczny - czyli pocztówka literacka.
Były takie osoby, które zmagały się w dwóch lub, jak Kasia Książka, w trzech konkursach. Nagrody są imponujące. Od upominków rzeczowych po stypendia naukowe! Dla nas jednak ważne, że próbowaliśmy! Wyniki w marcu więc już trzymamy mocno kciuki za wszystkich, którzy brali udział w konkursie.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Schoolovision live w Krzyżowej

Schoolovision to projekt realizowany w ramach programu eTwinning. Od 2009 roku ponad 40 szkół podstawowych z Europy, a często z innych części świata, nagrywa piosenki i tworzy do nich teledyski, prezentuje je na blogu projektowym www.schoolovision.eu. Nazwa oraz idea projektu bazuje na konkursie piosenki Eurowizji. Uczniowie i nauczyciele każdej ze szkół uczestniczących w projekcie wybierają i przydzielają punkty podobnie jak w dorosłym konkursie. Również głosowanie wygląda podobnie. W dzień przed finałem konkursu Eurowizji, szkoły uczestniczą w wideokonferencji, podczas której ogłaszają swój werdykt. W dziesięcioletniej historii projektu powstało ponad 350 nagrań i teledysków, przy ich realizacji zaangażowanych było z ponad 5000 uczniów i nauczycieli.
Projekt zdobył wiele krajowych i europejskich odznak Quality Label oraz kilka nagród ogólnoeuropejskich (Global Junior Challenge, eLearning Award w 2010 roku, Medea Award w 2013 roku. Dwukrotnie był nagradzany na europejskich konferencj…

Dzień kropki w naszej szkole

Podsumowanie zakropkowanego tygodnia


Minionki kontra Sieciuchy

W konkursie pt. "Minionki kontra Sieciuchy" organizowanym przez portal Sieciaki.pl Ola z klasy 5B zdobyła 1. nagrodę. Zadaniem uczestników było stworzenie komiksu o walce Minionków z Sieciuchami.
Kim są Minionki to pewnie wiecie a złe Sieciuchy możecie spotkać na portalu sieciaki.pl. Każdy z Was może zostać Sieciakiem by uczyć się jak bezpiecznie korzystać z internetu a przy okazji uczestniczyć w tego rodzaju konkursach i wygrywać nagrody.
A oto praca Oli.