8 marca 2017

Siatkarki ze srebrem

8 marca w hali sportowej Zespołu Szkół w Zawidowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini siatkówce dziewcząt tzw „czwórek”.

Do zawodów zgłosiło się pięć drużyn z następujących szkół: SP Sulików, SP Ruszów, SP 3 Bogatynia, SP 1 Bogatynia oraz gospodarz turnieju SP Zawidów.
Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” więc każda drużyna miała do rozegrania po cztery
mecze, a wszystkie sety toczyły się do 11 pkt.

W pierwszym spotkaniu nasze dziewczęta zmierzyły się z SP 3 Bogatynia. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, a na boisku widać było u naszych siatkarek chęć zrewanżowania się za poprzednią porażkę. I były temu bliskie. O zwycięstwie decydował tie break. Ostatecznie, po dobrym i wyrównanym widowisku nasze siatkarki minimalnie musiały uznać wyższość rywalek przegrywając z nimi 1-2 w setach.

Zawody więc rozpoczeliśmy od porażki, ale potem było już tylko lepiej.


Kolejne trzy mecze zakończyły się zwycięstwami nad rywalkami. Najpierw pokonały SP Ruszów 2-1, następnie SP Sulików 2-1, a na koniec okazały się zdecydowanie lepsze od gospodarzy turnieju SP Zawidów 2-0.

W końcowej tabeli z bilansem 3 zwycięstw i 1 porażki nasze siatkarki sprawiły sobie prezent z okazji Dnia Kobiet zdobywając srebrne medale i tytuł wicemistrzyń powiatu.

Gratulujemy naszym siatkarkom osiągniętego sukcesu, bo pomimo braku możliwości potrenowania ze względu na przedłużający się remont sali gimnastycznej, potrafiły nawiązać walkę jak równe z równym.

Wyniki spotkań:

SP 1 Bogatynia- SP 3 Bogatynia 1-2 ( 7-11, 11-8, 9-11 )
SP 1 Bogatynia- SP Ruszów 2-1 ( 11-5, 10-12, 11-4 )
SP 1 Bogatynia- SP Sulików 2-1 ( 11-5, 5-11, 11-8 )
SP 1 Bogatynia- SP Zawidów 2-0 ( 11-7, 11-5 )

Końcowa tabela:
1. SP 3 Bogatynia
2. SP 1 Bogatynia
3. SP Sulików
4. SP Zawidów
5. SP Ruszów


Srebrne medalistki wystąpiły w składzie: Aleksandra Kuchta, Aleksandra Ufniarz, Zuzanna Wrzesińska, Amelia Górska, Anita Frączak, Magdalena Taboła, Nikola Górowska, Natalia Urban. Opiekun Piotr Wyroba

Brak komentarzy: