17 maja 2016

Schoolovision 2016

Po  raz ósmy, w tym roku 35 szkół z 35 krajów, nagrały i zaprezentowały piosenki i teledyski na stronie www.schoolovision.edu. 13 maja, dzień przed dorosłym konkursem Eurowizji, głosowali uczniowie wybierając swoje przeboje.

W tym roku wideokonferencję, podczas której prezentowano głosy przygotowali i przeprowadzili wspólnie uczniowie naszej szkoły oraz Freie Schule Kassel. Uczniowie polscy i niemieccy spotkali się na wymianie szkolnej w Kassel dzięki dofinansowaniu przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w ramach projektu 1song2gether4joy.
Polscy i niemieccy uczniowie pokazali też pozostałym partnerom wspólnie przygotowaną piosenkę pt. "The Sky is the Limit", nagraną podczas wymiany w Bogatyni oraz Zgorzelcu/Goerlitz, która ma pełnić rolę hymnu projektu.


Schoolovision 2016 wygrała piosenką ze szkoły w Czerkasach na Ukrainie. Dzień później ukraińska piosenka wygrała również konkurs Eurowizji...
Nasza szkoła zaprezentowała piosenkę "Moja planeta" z repertuaru Majki Jeżowskiej. Nagranie i teledysk przygotowali uczniowie bez profesjonalnej pomocy, wykorzystując technologię, którą noszą w kieszeniach. Polska propozycja zajęła 14 miejsce.
Tu można zobaczyć przebieg głosowania.
Na stronie projektu można podziwiać wszystkie piosenki, wiele z nich opowiada o rzeczach ważnych w dzisiejszym świecie, jak tolerancja, pokój, ochrona środowiska.
Niemiecko-polski piosenka była dużą niespodzianką dla naszych partnerów ale nie była jedyną niespodzianką. Również 2 szkoły z Izraela przygotowały wspólnie piosenkę, na wideoklipie możecie zobaczyć jak uczniowie arabscy i żydowscy wspólnie się uczą o bawią. 
Zapraszamy do oglądania, komentowania.

Brak komentarzy: