16 maja 2016

1song2gether4more


Od 10 do 13 maja trwała wymiana szkolna podczas, której 20 uczniów naszej szkoły wraz z trójką nauczycieli odwiedzili szkołę partnerską Freie Schule w Kassel. Wizyta związana z projektem "1song2gether4joy" to drugie spotkanie uczniów i nauczycieli obu szkół. Poprzednie miało miejsce dwa tygodnie wcześniej w Bogatyni.
Cztery dni spotkania wypełnione były wspólną pracą, zabawą, zacieśnianiem relacji, nawiązywaniem przyjaźni. Uczniowie polscy byli goszczeni przez rodziny uczniów niemieckich więc mieli dużo czasu na to by się dobrze poznać i zaprzyjaźnić. Jak bardzo się ze sobą zżyli można było zobaczyć podczas pożegnania na dworcu w Kassel, gdzie nie obyło się bez łez i pytań "Kiedy znowu się spotkamy?"
Spotkanie miało ściśle określony cel - przygotowanie i przeprowadzenie wideokonferencji, podczas której 35 szkół uczestniczących w projekcie "Schoolovision" podsumuje swoje działania i odda głosy na swoje piosenki. Uczniowie polscy i niemieccy wspólnie tworzyli komentarze na blogu projektowym, podsumowywali głosy, przygotowywali prezentacje na wideokonferencję. oraz prowadzili wideokonferencję podczas ostatniego dnia pobytu.
Praca podczas wymiany przeplatana była wspólną zabawą i poznawaniem Kassel. Uczniowie uczestniczyli też w zajęciach animacji językowej i interkulturowej, zwiedzali muzeum braci Grimm - Grimwelt, park krajobrazowy Wilhelmshöhe - będący na liście światowego dziedzictwa UNESCO, planetarium. 

W trackie spotkania miała też miejsce premiera piosenki i teledysku nagrywanych podczas spotkania w Bogatyni, który został zaprezentowany pozostałym partnerom Schoolovision jako swego rodzaju hymn projektu.
Uczniowie wielokrotnie prezentowali swoją piosenkę przechodniom i zwiedzającym.
Piosenka pt. "The Sky is the Limit", do której muzykę i tekst inspirowany wypowiedziami uczniów z Bogatyni i Kassel napisała Marie Laurance Adamowicz.
Wideo zrealizowała Anja Schweda.
Dziękujemy za pomoc w realizacji panu Arturowi Wieczorkowi i Art Radio oraz OSiR Bogatynia.

P.S. W Kassel odwiedzili nas wysłannicy pnwm.org/dpjw.org, którzy kręcili film o naszej wymianie. Pewnie niedługo będzie można to gdzieś zobaczyć. :)Brak komentarzy: