Przejdź do głównej zawartości

"Taki sen" na czwartym miejscu w Schoolovision 2022

W tegorocznej edycji odbywającego się już od 14 lat projektu eTwinning pn. Schoolovision propozycja przygotowana przez uczniów naszej szkoły zyskała uznanie szkolnego jury w 30 krajach i ostatecznie utwór pt. "Taki sen" zajął 4 miejsce. Najpopularniejsza okazał się propozycja przygotowana przez szkołę ukraińską z pierwszego gimnazjum w Czerkasach. Co ciekawe następnego dnia po szkolnym głosowaniu również w konkursie Eurowizji najlepsza okazał się piosenka z Ukrainy. Gratulacje dla naszych przyjaciół w Ukrainie. 

Przed naszym utworem znalazły się jeszcze piosenki z Irlandii (również w utrzymana w stylu rap) oraz z Turcji. Wszystkie piosenki można oczywiście zobaczyć na projektowym blogu pod adresem: https://schoolovision.eu. Zachęcamy do obejrzenia gdyż oprócz walorów artystycznych są one znakomitym źródłem wiedzy o kulturze i nie tylko krajów, w których żyją nasi partnerzy. 

Uczniowie z 31 szkół europejskich przyznawali swoje punkty w piątek 13 maja, na dzień przed finałem konkursu Eurowizji. Od 9 do 13 maja odbywało się spotkanie projektowe 5 szkół uczestniczących w projekcie współpracy szkół Erasmus+ pn. Schoolovision on tour. Nasi uczniowie przez 5 dni uczyli się i bawili wspólnie z kolegami z Niemiec, Bułgarii, Słowenii i Słowacji a na zakończenie wspólnych działań przygotowali wideokonferencję podsumowującą cały projekt łącząc się z kolegami z pozostałych krajów. 


Projekt Schoolovsion jest prawdopodobnie najdłużej trwającym projektem eTwinning. Nawet w czasie pandemii uczniowie i nauczyciele się nie poddali i przygotowywali swoje piosenki i wideoklipy. W trakcie 14 lat przewinęło się setki jeżeli nie tysiące uczniów z wszystkich krajów Europy a czasami również z bardziej odległych zakątków świata. Projekt zawiera element rywalizacji, konkursu, który jest sprawcą wielu fajnych emocji ale chyba najtrafniej ideę projektu ujęła nasza partnerka z Izraela, która na swoim facebookowym profilu  napisała, że oczywiście miło jest kiedy inni doceniają naszą pracę i dają nam punkty ale najważniejsze są te pokłady kreatywności, które są wyzwalane w uczniach rokrocznie podczas procesu tworzenia oraz proces edukacyjny, który dzieje się podczas wspólnego oglądania twórczości innych dzieci. 

"Dzieci poznawały i poznawały różne kraje, różnorodne kultury, oglądały spektakularne krajobrazy, w których kręcono piosenki, w piosenkach prezentowano różne szkoły i zawody Widzieliśmy dzieci z różnych środowisk, ich ważnych obszarów zainteresowań i wartości, które prosiły o przekazanie ich piosenki." To tłumaczenie automatyczne z hebrajskiego więc może mało precyzyjne ale chyba nieźle oddaje czym Schoolovision od 14 lat jest. 

Relacje z działań projektowych można oglądać na naszym kanale Youtube




Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Minionki kontra Sieciuchy

W konkursie pt. " Minionki kontra Sieciuchy " organizowanym przez portal Sieciaki.pl Ola z klasy 5B zdobyła 1. nagrodę. Zadaniem uczestników było stworzenie komiksu o walce Minionków z Sieciuchami. Kim są Minionki to pewnie wiecie a złe Sieciuchy możecie spotkać na portalu sieciaki.pl. Każdy z Was może zostać Sieciakiem by uczyć się jak bezpiecznie korzystać z internetu a przy okazji uczestniczyć w tego rodzaju konkursach i wygrywać nagrody. A oto praca Oli.

1song2gether4more

Od 10 do 13 maja trwała wymiana szkolna podczas, której 20 uczniów naszej szkoły wraz z trójką nauczycieli odwiedzili szkołę partnerską Freie Schule w Kassel. Wizyta związana z projektem "1song2gether4joy" to drugie spotkanie uczniów i nauczycieli obu szkół. Poprzednie miało miejsce dwa tygodnie wcześniej w Bogatyni. Cztery dni spotkania wypełnione były wspólną pracą, zabawą, zacieśnianiem relacji, nawiązywaniem przyjaźni. Uczniowie polscy byli goszczeni przez rodziny uczniów niemieckich więc mieli dużo czasu na to by się dobrze poznać i zaprzyjaźnić. Jak bardzo się ze sobą zżyli można było zobaczyć podczas pożegnania na dworcu w Kassel, gdzie nie obyło się bez łez i pytań "Kiedy znowu się spotkamy?" Spotkanie miało ściśle określony cel - przygotowanie i przeprowadzenie wideokonferencji, podczas której 35 szkół uczestniczących w projekcie "Schoolovision" podsumuje swoje działania i odda głosy na swoje piosenki. Uczniowie polscy i niemieccy wspólni

Złoto i brąz w sztafetach przełajowych

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy w sztafetowych biegach przełajowych (rocznik 2007 i młodsi). Do rywalizacji zgłosiły się po trzy sztafety dziewcząt i chłopców ze szkoły: SP 3, SP Porajów oraz naszej „jedyneczki”. Drużyna składała się z 9 zawodników: 3 z klasy czwartej, 3 z klasy piątej i 3 z klasy szóstej, a każdy z nich miał do przebiegnięcia jedno okrążenie liczące sobie 820m. Nasze dziewczęta od pierwszej zmiany nie dały szans swoim rywalkom i okazały się bezkonkurencyjne zdobywając niezagrożenie złoty medal z przewagą półtorej minuty nad SP Porajów i prawie dwóch minut nad SP 3. Klasyfikacja końcowa dziewcząt: 1. SP 1 Bogatynia ( 31.12 ) 2. SP Porajów ( 32.41 ) 3. SP 3 Bogatynia ( 33.09 ) W rywalizacji chłopców walka toczyła się o drugie miejsce pomiędzy SP Porajów a naszą szkołą, ponieważ SP 3 była poza zasięgiem i tak jak nasze dziewczęta okazali się bezkonkurencyjni zdobywając złoto. Walka o srebro toczyła się do ost