Przejdź do głównej zawartości

Warsztaty filmowe

Jednym z celów projektu współpracy szkół Erasmus+ pn. "Schoolovision on tour" jest doskonalenie umiejętności związanych z tworzeniem i obróbką wideo. Umiejętności te będą przydatne m.in przy tworzeniu wideoklipów do piosenek, które tworzymy już od 14 lat w projekcie Schoolovision". Umiejętność tworzenia i edycji materiałów wideo przyda się również przy tworzeniu relacji ze szkolnych imprez oraz przygotowaniu materiałów edukacyjnych takich jak dokumentacja doświadczeń prowadzonych na różnych lekcjach czy np, filmów na podstawie lektur szkolnych. 


Dzięki dofinansowaniu z programu Erasmus+ zorganizowaliśmy w ramach projektu "Schoolovision on tour" 3 dniowe warsztaty filmowe dla grupy zainteresowanych uczniów. Warsztaty odbywały się w dniach 7-9 marca a prowadzącym był pan Michał Kołdras z warsztatyfilmowe.pl.
Podczas zajęć uczniowie poznali podstawowe kwestie związane z powstawaniem filmu a co najważniejsze wykorzystali tą wiedzę w praktyce. Sami wymyślili historię, ubrali ja w scenariusz, wcielili się w role aktorskie, byli też operatorami kamer, światła i dźwięku, na koniec zaś zajęli się montażem materiału wideo. 
Było kreatywnie i intensywnie z dużą dawką dobrej zabawy i zaangażowania. 
Dzięki wsparciu rządowego programu Laboratoria przyszłości zakupiliśmy do szkoły sprzęt, który pozwoli nam zrealizować następne dzieła filmowe. 

Jak wyglądała praca na zajęciach można zobaczyć tu:


A oto efekt pracy czyli film pt. Pozamiatani:





Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Minionki kontra Sieciuchy

W konkursie pt. " Minionki kontra Sieciuchy " organizowanym przez portal Sieciaki.pl Ola z klasy 5B zdobyła 1. nagrodę. Zadaniem uczestników było stworzenie komiksu o walce Minionków z Sieciuchami. Kim są Minionki to pewnie wiecie a złe Sieciuchy możecie spotkać na portalu sieciaki.pl. Każdy z Was może zostać Sieciakiem by uczyć się jak bezpiecznie korzystać z internetu a przy okazji uczestniczyć w tego rodzaju konkursach i wygrywać nagrody. A oto praca Oli.

1song2gether4more

Od 10 do 13 maja trwała wymiana szkolna podczas, której 20 uczniów naszej szkoły wraz z trójką nauczycieli odwiedzili szkołę partnerską Freie Schule w Kassel. Wizyta związana z projektem "1song2gether4joy" to drugie spotkanie uczniów i nauczycieli obu szkół. Poprzednie miało miejsce dwa tygodnie wcześniej w Bogatyni. Cztery dni spotkania wypełnione były wspólną pracą, zabawą, zacieśnianiem relacji, nawiązywaniem przyjaźni. Uczniowie polscy byli goszczeni przez rodziny uczniów niemieckich więc mieli dużo czasu na to by się dobrze poznać i zaprzyjaźnić. Jak bardzo się ze sobą zżyli można było zobaczyć podczas pożegnania na dworcu w Kassel, gdzie nie obyło się bez łez i pytań "Kiedy znowu się spotkamy?" Spotkanie miało ściśle określony cel - przygotowanie i przeprowadzenie wideokonferencji, podczas której 35 szkół uczestniczących w projekcie "Schoolovision" podsumuje swoje działania i odda głosy na swoje piosenki. Uczniowie polscy i niemieccy wspólni

Złoto i brąz w sztafetach przełajowych

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy w sztafetowych biegach przełajowych (rocznik 2007 i młodsi). Do rywalizacji zgłosiły się po trzy sztafety dziewcząt i chłopców ze szkoły: SP 3, SP Porajów oraz naszej „jedyneczki”. Drużyna składała się z 9 zawodników: 3 z klasy czwartej, 3 z klasy piątej i 3 z klasy szóstej, a każdy z nich miał do przebiegnięcia jedno okrążenie liczące sobie 820m. Nasze dziewczęta od pierwszej zmiany nie dały szans swoim rywalkom i okazały się bezkonkurencyjne zdobywając niezagrożenie złoty medal z przewagą półtorej minuty nad SP Porajów i prawie dwóch minut nad SP 3. Klasyfikacja końcowa dziewcząt: 1. SP 1 Bogatynia ( 31.12 ) 2. SP Porajów ( 32.41 ) 3. SP 3 Bogatynia ( 33.09 ) W rywalizacji chłopców walka toczyła się o drugie miejsce pomiędzy SP Porajów a naszą szkołą, ponieważ SP 3 była poza zasięgiem i tak jak nasze dziewczęta okazali się bezkonkurencyjni zdobywając złoto. Walka o srebro toczyła się do ost