Przejdź do głównej zawartości

Projekt "Jajko z niespodzianką 2" w klasie 2b

 Klasa 2 b uczestniczyła w międzyszkolnym projekcie eTwinning "Jajko z niespodzianką 2". Jest to pierwszy projekt naszej klasy. Wspólnie z innymi klasami z całej Polski tworzyliśmy zadania, rozwiązywaliśmy zadania innych , doskonalimy swoje umiejętności i uczyliśmy się nowych rzeczy ale przede wszystkim doskonale się bawiliśmy. 

Projektujemy logo projektu  

Spotkanie z partnerami   Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Math is Art, Art is Math - zobacz działania projektowe

 W październiku klasa 3a dołączyła do międzynarodowego projektu eTwinning "Math is Art, Art is Math". Celem projektu jest odkrywanie matematyki w sztuce i sztuki w matematyce, sprawdzenie jak bardzo są one ze sobą połączone. Podczas projektu poznajemy partnerów z placówek z Polski, Turcji, Grecji, Gruzji, Litwy, Rumunii i Włoch. Nasze działania można obserwować w tej prezentacji. Projekt potrwa do końca kwietnia.    

Spotkanie online z partnerami projektu "Math is Art, Art is Math"

 Dzisiaj klasa 3a brała udział w ostatnim spotkaniu online w ramach projektu eTwinning "Math is Art, Art is Math". W wydarzeniu uczestniczyły placówki z Polski, Turcji, Gruzji, Grecji oraz Litwy. Podczas spotkania wykonano eksperymenty z rozkwitającymi papierowymi kwiatami. W jednym kwiatku u każdego ukrywała się litera będąca częścią nazwy naszego projektu. Na koniec podziękowaliśmy sobie za kilka miesięcy współpracy.

Złoto i brąz w sztafetach przełajowych

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy w sztafetowych biegach przełajowych (rocznik 2007 i młodsi). Do rywalizacji zgłosiły się po trzy sztafety dziewcząt i chłopców ze szkoły: SP 3, SP Porajów oraz naszej „jedyneczki”. Drużyna składała się z 9 zawodników: 3 z klasy czwartej, 3 z klasy piątej i 3 z klasy szóstej, a każdy z nich miał do przebiegnięcia jedno okrążenie liczące sobie 820m. Nasze dziewczęta od pierwszej zmiany nie dały szans swoim rywalkom i okazały się bezkonkurencyjne zdobywając niezagrożenie złoty medal z przewagą półtorej minuty nad SP Porajów i prawie dwóch minut nad SP 3. Klasyfikacja końcowa dziewcząt: 1. SP 1 Bogatynia ( 31.12 ) 2. SP Porajów ( 32.41 ) 3. SP 3 Bogatynia ( 33.09 ) W rywalizacji chłopców walka toczyła się o drugie miejsce pomiędzy SP Porajów a naszą szkołą, ponieważ SP 3 była poza zasięgiem i tak jak nasze dziewczęta okazali się bezkonkurencyjni zdobywając złoto. Walka o srebro toczyła się do ost