Przejdź do głównej zawartości

Dzień marchewki w klasie 2a

4 kwietnia wszyscy przyszliśmy ubrani na pomarańczowo, czerwono lub z elementem tych kolorów np.na bluzce. Na początku rozmawialiśmy o piramidzie żywienia i szukaliśmy gdzie znajduje się marchewka, jak ważna jest dla naszego zdrowia. Następnie udekorowaliśmy klasę w marchewkowe prace. W końcu zaczęliśmy przygotowania do robienia marchewkowej surówki. Umyliśmy ręce i naszykowaliśmy odpowiednio miejsce pracy i zabraliśmy się do tarcia na tarce marchewek oraz jabłek. Wszystko wymieszaliśmy w miseczce i doprawiliśmy odrobina miodu. Przyszedł czas na degustację, oglądaliśmy jak surówka wygląda oraz próbowaliśmy jak smakuje. Dokładek nie było końca. To znaczy był, bo surówka szybko się skończyła. Pełni energii zrobiliśmy sobie zdjęcie grupowe.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu - Pix 2019

Mateusz Józefowicz i Nikodem Caban z klasy 6A zostali laureatami 6 miejsca a Kapcer Tusień z klasy 6B 8 miejsca w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu w kategorii Master czyli uczniowie urodzenia w latach 2003-2006 (klasy 6-8).
Konkurs PIX 2019– Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu – organizowany po raz pierwszy w maju 2019 jest multimedialnym konkursem dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Zostanie on w pełni przeprowadzony za pośrednictwem aplikacji www.pixblocks.com.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

Konkurs składał się z eliminacji, podczas których uczniowie mieli do rozwiązania w ciągu tygodnia 15 zadań programistycznych. Finał zawierał kolejne 15 zadań w ciągu 2 dni. Liczyła się poprawność rozwiązań oraz czas, w którym zadania zostały rozwiązane.Dzień kropki w naszej szkole

Podsumowanie zakropkowanego tygodnia


Nasza szkolna świetlica i Mega Misiaki z klas drugich, którzy uczestniczą w projekcie ponownie zostali zaskoczeni super nagrodą! Za wytrwałe uczestnictwo w zajęciach i realizowanie kolejnych zadań dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu otrzymali nagrodę-to tablet! To już 5 nagroda z Mega Misji, w której uczestniczymy od poprzedniego roku szkolnego, a drugi tablet, dzieci bardzo się cieszą a my zachęcamy do korzystania z bezpłatnej aplikacji MegaMisja z Psotnikiem  https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.megamisja18.mobile - dobra zabawa, nauka i relaks w jednym! Zachęcamy do oglądania relacji z zajęć! MegaMisja