Przejdź do głównej zawartości

Arcytrudne warunki podczas sztafet wojewódzkich


12 października, pomimo bardzo niesprzyjającej aury: przenikliwe zimno, wiatr i padający cały czas deszcz, prawie 1400 biegaczy wzięło udział w Święcie Biegowym Olszyna 2016. W ramach tej imprezy, która jednocześnie była Sportową Inauguracją Roku Szkolnego 2016/ 2017 w województwie dolnośląskim odbyły się biegi Finału Dolnośląskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Wśród startujących na starcie nie zabrakło reprezentantek SP 1 Bogatynia.

Nasze dziewczęta w biegu 10x 800m w kategorii Szkół Podstawowych zajęły 14 miejsce w województwie (na 26 startujących drużyn). Wielkie słowa uznania należą się wszystkim zawodniczkom naszej szkoły, które dzielnie radziły sobie z bardzo wymagającą technicznie trasą biegową, dodatkowo z bardzo śliską i błotnistą.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Aleksandra Ufniarz, Anita Nowacka, Nikola Górowska, Magdalena Taboła, Kinga Miśkowiec, Wiktoria Dmochowska, Karolina Pawłowska, Wiktoria Chmielowiec, Oliwia Raczyńska, Karolina Liszka. Opiekunem drużyny był Piotr Wyroba.


Gratulujemy wszystkim godnego reprezentowania szkoły w zawodach wojewódzkich.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odznaka Jakości za projekt eTwinning "FUN AND GAMES MATH"

Miło nam poinformować, że nasze działania w projekcie eTwinning zostały docenione. Właśnie otrzymaliśmy, wychowawczyni oraz każdy uczeń klasy 3d, Odznakę Jakości za projekt "Fun and games math". Radość nasza wielka.

ZAKODOWANE MIKOŁAJKI W 1a

Dzisiaj jak to w środę poszliśmy do sali gimnastycznej na lekcję wf. Kiedy wróciliśmy do klasy czekała na nas niespodzianka. Nie było ławek tylko stół przykryty czerwonym obrusem i zastawiony pysznościami, a na środku jakaś niespodzianka. Przygotowaliśmy swoje wizytówki-prezenty do mikołajkowego wora. Potem odkodowywaliśmy ukryty obrazek Mikołaja. I wtedy przyniesiono nam list. Myśleliśmy, że to koledzy z Polski przysłali nam widokówkę ze swojej miejscowości, a tu niespodzianka. Otrzymaliśmy list od samego Mikołaja. Prosił, żebyśmy wykonali pewne zadania w oczekiwaniu na jego przyjście. Niestety nie zdążył, ale my i tak świetnie się bawiliśmy, była zabawa i taniec, a nawet zakodowaliśmy mikołajkową trasę dla rodziny Ozobotków. A na koniec Oskar z Wiktorią otworzyli worek niespodzianek i mogliśmy zobaczyć, co Mikołaj dla nas przygotował.
To był świetny dzień. Dziękujemy Mikołaju.
Klasa 1a

Górnicy odwiedzili klasę IIA

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, naszą klasę odwiedzili górnicy z Kopalni Węgla Brunatnego
Turów. Było to wyjątkowe spotkanie z Panią Reginą i Małgorzatą oraz z Panem Henrykiem. Górnicy
podzielili się z nami swoją wiedzą na temat wydobycia węgla na terenie naszego miasta. Ponadto
przybliżyli nam interesującą postać św. Barbary. Potrafili zainteresować licznymi ciekawostkami z
życia pod ziemią. Niewątpliwą atrakcją okazała się przyniesiona przez Pana Henryka szpada
otrzymywana po 25 latach pracy oraz medale uznaniowe. Zadawaliśmy wiele pytań dotyczących
ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników. Na zakończenie nasi goście obdarowali nas słodkimi
upominkami, a my podziękowaliśmy im za ciekawą lekcję własnoręcznie upieczonymi piernikami.
Dla obu stron było to ciekawe i bardzo sympatyczne spotkanie.