Przejdź do głównej zawartości

Przyroda po niemiecku

Uczniowie klasy 5C wzięli udział w zajęciach przyrodniczych w zoo w Zittau.
Temat zajęć to „ Wielbłąd- warunki życia, przystosowanie, hodowla”. Zajęcia przeprowadziła pani Doris, pracownik dydaktyczny ogrodu.
Pierwsza część zajęć odbyła się w salce dydaktycznej w formie pogadanki. Pani Doris wprowadziła nas do tematu zajęć, a uczniowie bardzo chętnie uzupełniali informacje- rodzina wielbłądów (dromadery, dwugarbne, lamy, alpaki), występowanie, hodowla przez ludy wędrowne Nomadów i Beduinów. Uczniowie obejrzeli również kolorowe zdjęcia, przedstawiające życie mongolskich plemion. Zajęcia w salce zakończyły się wysłuchaniem kurdyjskiej baśni przy filiżance słodkiej herbaty.
Kolejna część zajęć została przeprowadzona w plenerze, w zagrodzie z wielbłądami. Uczniowie obserwowali zwierzęta, a następnie uzupełniali karty pracy odpowiednimi informacjami. Mogli z bardzo bliska przyjrzeć się wielbłądowi, dotknąć jego sierści, kopyta, rogowatej skóry.
Po zajęciach dydaktycznych był czas na zabawę i rekreację w kącikach zabaw oraz obserwację pozostałych zwierząt w ZOO. Zajęcia w języku niemieckim w ZOO to również możliwość bezpośredniego kontaktu z językiem niemieckim oraz rozwijanie świadomości i sprawności językowych dla naszych uczniów.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odznaka Jakości za projekt eTwinning "FUN AND GAMES MATH"

Miło nam poinformować, że nasze działania w projekcie eTwinning zostały docenione. Właśnie otrzymaliśmy, wychowawczyni oraz każdy uczeń klasy 3d, Odznakę Jakości za projekt "Fun and games math". Radość nasza wielka.

ZAKODOWANE MIKOŁAJKI W 1a

Dzisiaj jak to w środę poszliśmy do sali gimnastycznej na lekcję wf. Kiedy wróciliśmy do klasy czekała na nas niespodzianka. Nie było ławek tylko stół przykryty czerwonym obrusem i zastawiony pysznościami, a na środku jakaś niespodzianka. Przygotowaliśmy swoje wizytówki-prezenty do mikołajkowego wora. Potem odkodowywaliśmy ukryty obrazek Mikołaja. I wtedy przyniesiono nam list. Myśleliśmy, że to koledzy z Polski przysłali nam widokówkę ze swojej miejscowości, a tu niespodzianka. Otrzymaliśmy list od samego Mikołaja. Prosił, żebyśmy wykonali pewne zadania w oczekiwaniu na jego przyjście. Niestety nie zdążył, ale my i tak świetnie się bawiliśmy, była zabawa i taniec, a nawet zakodowaliśmy mikołajkową trasę dla rodziny Ozobotków. A na koniec Oskar z Wiktorią otworzyli worek niespodzianek i mogliśmy zobaczyć, co Mikołaj dla nas przygotował.
To był świetny dzień. Dziękujemy Mikołaju.
Klasa 1a

Górnicy odwiedzili klasę IIA

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, naszą klasę odwiedzili górnicy z Kopalni Węgla Brunatnego
Turów. Było to wyjątkowe spotkanie z Panią Reginą i Małgorzatą oraz z Panem Henrykiem. Górnicy
podzielili się z nami swoją wiedzą na temat wydobycia węgla na terenie naszego miasta. Ponadto
przybliżyli nam interesującą postać św. Barbary. Potrafili zainteresować licznymi ciekawostkami z
życia pod ziemią. Niewątpliwą atrakcją okazała się przyniesiona przez Pana Henryka szpada
otrzymywana po 25 latach pracy oraz medale uznaniowe. Zadawaliśmy wiele pytań dotyczących
ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników. Na zakończenie nasi goście obdarowali nas słodkimi
upominkami, a my podziękowaliśmy im za ciekawą lekcję własnoręcznie upieczonymi piernikami.
Dla obu stron było to ciekawe i bardzo sympatyczne spotkanie.