Przejdź do głównej zawartości

Udany start przełajowców

Przy lekko niesprzyjającej pogodzie w dniu 30 września na wzgórzu Bogatyńskiego Obserwatora 35 reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w I Edycji Miejsko-Gminnej Ligi Przełajowej Szkół Podstawowych. Wszyscy uczestnicy zawodów mieli do przebiegnięcia wymagający dystans około 900 metrów. Nasi uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając w sumie 8 medali.W klasach czwartych bezkonkurencyjni okazali się: Wiktoria Dmochowska  i Konrad Jackowiak, którzy mogli cieszyć się ze zdobytego pierwszego medalu, i to złotego.

W klasach piątych wśród dziewcząt Anita Nowacka i Aleksandra Ufniarz stoczyły walkę o złoto do ostatnich metrów biegu. Lepszą okazała się Anita, która linię mety przekroczyła o dwie sekundy szybciej od koleżanki klasowej, Aleksandrą. Wśród chłopców jako drugi na metę przybiegł Dorian Puchowski zdobywając tym samym srebrny medal.

W klasach szóstych wśród dziewcząt również dwa pierwsze czołowe miejsca zdobyły nasze reprezentantki. Zuzanna Brzuchalska, która w ubiegłorocznej edycji wygrała klasyfikację generalną w klasach piątych  (3 biegi i 3 pierwsze miejsca) w tym roku również zdeklasowała wszystkie rywalki udawadniając swój talent biegowy. Zaraz za nią na drugim miejscu ze srebrnym medalem uplasowała się Amelia Wawrzeło. Wśród chłopców jako drugi na metę wbiegł utalentowany Krystian Wajer, który przegrał jedynie z z trenującym w klubie zawodnikiem z trójki.

Również z bardzo dobrej strony pokazało się kilu naszych uczniów zajmując miejsca w czołowej szóstce. Są nimi:

Miejsca czwarte zajęli:
Karolina Pawłowska- w klasach 4
Oliwier Młynarczyk- w klasach 4
Sara Hadasz- w klasach 6

Miejsca piąte zajęli:
Aleksandra Krupa- w klasach 4
Magdalena Taboła- w klasach 5
Bartłomiej Stankiewicz- w klasach 5

Miejsce szóste zajął:
Wiktor Dynus- w klasach 6

Liga składa się z 3 edycji ( jesienny bieg „Złoty Liść” oraz 2 biegi wiosenne „Witaj Wiosno” i „Ku Słońcu”), w której zawodnicy zdobywają punkty za poszczególne miejsca. O końcowym sukcesie zawodnika decyduje suma punktów zdobytych podczas wszystkich 3 biegów.

Kolejna II Edycja Ligi Przełajowej odbędzie się na wiosnę.

Wszystkim naszym biegaczom i naszym nauczycielom wychowania fizycznego Piotrowi Wyrobie, Jackowi Panfilowi i Annie Paduch gratulujemy udanego startu i godnego reprezentowania naszej szkoły.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odznaka Jakości za projekt eTwinning "FUN AND GAMES MATH"

Miło nam poinformować, że nasze działania w projekcie eTwinning zostały docenione. Właśnie otrzymaliśmy, wychowawczyni oraz każdy uczeń klasy 3d, Odznakę Jakości za projekt "Fun and games math". Radość nasza wielka.

ZAKODOWANE MIKOŁAJKI W 1a

Dzisiaj jak to w środę poszliśmy do sali gimnastycznej na lekcję wf. Kiedy wróciliśmy do klasy czekała na nas niespodzianka. Nie było ławek tylko stół przykryty czerwonym obrusem i zastawiony pysznościami, a na środku jakaś niespodzianka. Przygotowaliśmy swoje wizytówki-prezenty do mikołajkowego wora. Potem odkodowywaliśmy ukryty obrazek Mikołaja. I wtedy przyniesiono nam list. Myśleliśmy, że to koledzy z Polski przysłali nam widokówkę ze swojej miejscowości, a tu niespodzianka. Otrzymaliśmy list od samego Mikołaja. Prosił, żebyśmy wykonali pewne zadania w oczekiwaniu na jego przyjście. Niestety nie zdążył, ale my i tak świetnie się bawiliśmy, była zabawa i taniec, a nawet zakodowaliśmy mikołajkową trasę dla rodziny Ozobotków. A na koniec Oskar z Wiktorią otworzyli worek niespodzianek i mogliśmy zobaczyć, co Mikołaj dla nas przygotował.
To był świetny dzień. Dziękujemy Mikołaju.
Klasa 1a

Górnicy odwiedzili klasę IIA

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, naszą klasę odwiedzili górnicy z Kopalni Węgla Brunatnego
Turów. Było to wyjątkowe spotkanie z Panią Reginą i Małgorzatą oraz z Panem Henrykiem. Górnicy
podzielili się z nami swoją wiedzą na temat wydobycia węgla na terenie naszego miasta. Ponadto
przybliżyli nam interesującą postać św. Barbary. Potrafili zainteresować licznymi ciekawostkami z
życia pod ziemią. Niewątpliwą atrakcją okazała się przyniesiona przez Pana Henryka szpada
otrzymywana po 25 latach pracy oraz medale uznaniowe. Zadawaliśmy wiele pytań dotyczących
ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników. Na zakończenie nasi goście obdarowali nas słodkimi
upominkami, a my podziękowaliśmy im za ciekawą lekcję własnoręcznie upieczonymi piernikami.
Dla obu stron było to ciekawe i bardzo sympatyczne spotkanie.