Przejdź do głównej zawartości

Zakończyliśmy ligę przełajową.

Przy pięknej słonecznej pogodzie 10 czerwca na bogatyńskim obserwatorze rozegrany został Indywidualny Bieg Przełajowy „Ku Kwiatom”, który był trzecią i zarazem ostatnią Edycją Ligi Przełajowej Szkół Podstawowych.
W tym ostatnim biegu udział wzięło 36 reprezentantów naszej szkoły, którzy zdobyli łącznie 9 medali: 2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe.


Złote krążki zdobyli:
  • Brzuchalska Zuzanna- klasa 5
  • Achcińska Adriana- klasa 6
  • Srebrne medale zdobyli:
  • Dobrychłop Weronika- klasa 6
  • Marszał Michał- klasa 6
  • Brązowe medale zdobyli:
  • Górowska Nikola- klasa 4
  • Wawrzeło Amelia- klasa 5
  • Wajer Krystian- klasa 5
  • Płowuszyński Oskar- klasa 6


Liga Przełajowa składała się z 3 biegów: jesienny bieg „Złoty Liść” oraz 2 biegi wiosenne – „Ku Słońcu” i „Ku Kwiatom” w której zawodnicy zdobywali punkty za poszczególne miejsca. We wszystkich trzech edycjach udział wzięło 164 uczniów (77 dziewcząt i 87 chłopców). Najlepsi biegacze w końcowej klasyfikacji, którzy zajęli miejsca 1-3 w swoich kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz drobne słodkie upominki w postaci czekolady.
Wśród nich siedmioro uczniów naszej szkoły dzięki bardzo dobrym występom w trzech biegach, w klasyfikacji końcowej znaleźli się na podium.

Tryumfatorami Ligi Przełajowej Szkół Podstawowych w swoich kategoriach wiekowych zostali:
Brzuchalska Zuzanna w klasach 5 oraz Achcińska Adriana w klasach 6
Obie zawodniczki we wszystkich trzech biegach nie dały szans swoim rywalkom wygrywając jako jedyne we wszystkich trzech edycjach !
Na drugich miejscach uplasowali się:
Stankiewicz Bartłomiej w klasach 4, Wajer Krystian w klasach 5 oraz Dobrychłop Weronika w klasach 6.
Na trzecim miejscu podium stanęli:
Taboła Magdalena w klasach 4 oraz Wawrzeło Amelia w klasach 5
Wszystkim naszym medalistom zarówno z trzeciej edycji biegu jak również medalistom z klasyfikacji końcowej gratulujemy osiągniętych wyników oraz godnego reprezentowania szkoły w biegach przełajowych.

Opiekunami naszych biegaczy są nauczyciele wychowania fizycznego Pan Piotr Wyroba i Pan Jacek Panfil, którzy przez cały rok zadbali o dobre przygotowanie kondycyjne do zawodów przełajowych.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Minionki kontra Sieciuchy

W konkursie pt. " Minionki kontra Sieciuchy " organizowanym przez portal Sieciaki.pl Ola z klasy 5B zdobyła 1. nagrodę. Zadaniem uczestników było stworzenie komiksu o walce Minionków z Sieciuchami. Kim są Minionki to pewnie wiecie a złe Sieciuchy możecie spotkać na portalu sieciaki.pl. Każdy z Was może zostać Sieciakiem by uczyć się jak bezpiecznie korzystać z internetu a przy okazji uczestniczyć w tego rodzaju konkursach i wygrywać nagrody. A oto praca Oli.

1song2gether4more

Od 10 do 13 maja trwała wymiana szkolna podczas, której 20 uczniów naszej szkoły wraz z trójką nauczycieli odwiedzili szkołę partnerską Freie Schule w Kassel. Wizyta związana z projektem "1song2gether4joy" to drugie spotkanie uczniów i nauczycieli obu szkół. Poprzednie miało miejsce dwa tygodnie wcześniej w Bogatyni. Cztery dni spotkania wypełnione były wspólną pracą, zabawą, zacieśnianiem relacji, nawiązywaniem przyjaźni. Uczniowie polscy byli goszczeni przez rodziny uczniów niemieckich więc mieli dużo czasu na to by się dobrze poznać i zaprzyjaźnić. Jak bardzo się ze sobą zżyli można było zobaczyć podczas pożegnania na dworcu w Kassel, gdzie nie obyło się bez łez i pytań "Kiedy znowu się spotkamy?" Spotkanie miało ściśle określony cel - przygotowanie i przeprowadzenie wideokonferencji, podczas której 35 szkół uczestniczących w projekcie "Schoolovision" podsumuje swoje działania i odda głosy na swoje piosenki. Uczniowie polscy i niemieccy wspólni...

Międzyszkolny konkurs plastyczny "Boże Narodzenie - tradycje znane i zapomniane"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym międzyszkolnym konkursie plastycznym dla świetlic, zorganizowanym przez PSP im. PCK w Opolnie Zdroju, zatytułowanym  „Boże Narodzenie- tradycje znane i zapomniane”. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na  zachowanie tradycji i obyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, wyzwolenie wyobraźni dziecięcej poprzez ekspresję plastyczną oraz inspirowanie ich do aktywności twórczej. Jury oceniło prace w trzech kategoriach wiekowych: klasy I, klasy II i klasy III.