Przejdź do głównej zawartości

Teatr w Opolnie Zdroju

W piątek przed feriami zimowymi pojechaliśmy z całym zespołem teatralnym “Do góry nogami” do Opolna Zdroju na zajęcia integracyjne do Powiatowego Ośrodka Wsparcia. Jest to miejsce, w którym w ciągu dnia przebywają ludzie (młodzież i dorośli) niepełnosprawni. Już na początku zostaliśmy bardzo miło powitani, gdyż część osób czekała na nas przed wejściem. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od codziennego rytuału, jakim jest relacja; “co zdarzyło się wczoraj, jak spędziłem dzień i wieczór”. Było bardzo wesoło. Potem zostaliśmy podzieleni na dwa zespoły i każdy zajmował się czym innym. Grupa tzw.czerwonych przygotowywała wspólnie pyszny (jak się później okazało) jabłecznik. Drugi zespół korzystał z dobrodziejstw ośrodka - gry, komputery itp. słowem; dla każdego coś miłego, w atmosferze wspólnej integracji.
W przerwie, kiedy jabłecznik dojrzewał w piekarniku, wspólnie tańczyliśmy, odgrywaliśmy scenki teatralne itp. Po zabawach, każdy mógł zjeść kawałek pysznego ciasta, popijając herbatką.
Spotkanie było udane i uświadomiło nam, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w normalnym funkcjonowaniu w społeczeństwie i wzajemnych relacjach. Teraz czekamy na odwiedziny u nas i już obmyślamy niespodzianki. Koło teatralne “Do góry nogami”.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odznaka Jakości za projekt eTwinning "FUN AND GAMES MATH"

Miło nam poinformować, że nasze działania w projekcie eTwinning zostały docenione. Właśnie otrzymaliśmy, wychowawczyni oraz każdy uczeń klasy 3d, Odznakę Jakości za projekt "Fun and games math". Radość nasza wielka.

ZAKODOWANE MIKOŁAJKI W 1a

Dzisiaj jak to w środę poszliśmy do sali gimnastycznej na lekcję wf. Kiedy wróciliśmy do klasy czekała na nas niespodzianka. Nie było ławek tylko stół przykryty czerwonym obrusem i zastawiony pysznościami, a na środku jakaś niespodzianka. Przygotowaliśmy swoje wizytówki-prezenty do mikołajkowego wora. Potem odkodowywaliśmy ukryty obrazek Mikołaja. I wtedy przyniesiono nam list. Myśleliśmy, że to koledzy z Polski przysłali nam widokówkę ze swojej miejscowości, a tu niespodzianka. Otrzymaliśmy list od samego Mikołaja. Prosił, żebyśmy wykonali pewne zadania w oczekiwaniu na jego przyjście. Niestety nie zdążył, ale my i tak świetnie się bawiliśmy, była zabawa i taniec, a nawet zakodowaliśmy mikołajkową trasę dla rodziny Ozobotków. A na koniec Oskar z Wiktorią otworzyli worek niespodzianek i mogliśmy zobaczyć, co Mikołaj dla nas przygotował.
To był świetny dzień. Dziękujemy Mikołaju.
Klasa 1a

Górnicy odwiedzili klasę IIA

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, naszą klasę odwiedzili górnicy z Kopalni Węgla Brunatnego
Turów. Było to wyjątkowe spotkanie z Panią Reginą i Małgorzatą oraz z Panem Henrykiem. Górnicy
podzielili się z nami swoją wiedzą na temat wydobycia węgla na terenie naszego miasta. Ponadto
przybliżyli nam interesującą postać św. Barbary. Potrafili zainteresować licznymi ciekawostkami z
życia pod ziemią. Niewątpliwą atrakcją okazała się przyniesiona przez Pana Henryka szpada
otrzymywana po 25 latach pracy oraz medale uznaniowe. Zadawaliśmy wiele pytań dotyczących
ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników. Na zakończenie nasi goście obdarowali nas słodkimi
upominkami, a my podziękowaliśmy im za ciekawą lekcję własnoręcznie upieczonymi piernikami.
Dla obu stron było to ciekawe i bardzo sympatyczne spotkanie.