Przejdź do głównej zawartości

Pobawmy się razem

W piątek 05.12.2014r. w naszej szkole po raz czwarty odbył się piknik świąteczny zorganizowany przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz naszą KLANZĘ. Na piknik zaproszeni byli uczniowie ze szkoły wraz z rodzicami i rodzeństwem.
Można było skorzystać z wielu atrakcji. W gabinecie przyrody można było pobawić się sprzętem cyrkowym, urządzić wyścigi ślimaków, zagrać w Ice – Hockey'a, w piłkarzyki lub w inne gry.  Na przeciwko, w gabinecie języka obcego była kawiarenka. Można tam było poczęstować się ciastami, które upiekli rodzice w domu, napić się soku, kawy, lub herbaty. W świetlicy różne rodzaje klocków pozwalały na zbudowanie wszystkiego,  co przyszło nam do głowy. W gabinecie dla klas 1-3  był raj dla najmłodszych pełen tuneli, klocków i innych zabawek. W stołówce zaś każdy miał możliwość zrobienia przeróżnych dekoracji świątecznych do domu.
Pośród szeregu możliwości były papierowe choinki, bombki do dekorowania, śnieżynki z kartki i inne rękodzieła.
Piknik był w tym roku połączony z kiermaszem, na którym można było zakupić ręcznie robione ozdoby stworzone przez uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. Na sprzedaż wystawione były między innymi bombki, kartki świąteczne, aniołki i inne przedmioty.
Pieniądze ze sprzedaży ozdób przeznaczone były  na akcję o nazwie „Szlachetna Paczka”, która polegała na tym, że nasza szkoła wylosowała potrzebującą rodzinę z Bogatyni i za zebrane pieniądze zrobiono paczkę.
Wszyscy uczestnicy pikniku, z którymi rozmawiała nasza sekcja dziennikarska byli z niego zadowoleni i podobał im się sposób, w jaki spędzili to piątkowe popołudnie. Uważam, że impreza była udana i mam nadzieję, że za rok odbędzie się kolejny taki piknik świąteczny i znowu zawitają tłumy do naszej szkoły!
Anna z 5b.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odznaka Jakości za projekt eTwinning "FUN AND GAMES MATH"

Miło nam poinformować, że nasze działania w projekcie eTwinning zostały docenione. Właśnie otrzymaliśmy, wychowawczyni oraz każdy uczeń klasy 3d, Odznakę Jakości za projekt "Fun and games math". Radość nasza wielka.

ZAKODOWANE MIKOŁAJKI W 1a

Dzisiaj jak to w środę poszliśmy do sali gimnastycznej na lekcję wf. Kiedy wróciliśmy do klasy czekała na nas niespodzianka. Nie było ławek tylko stół przykryty czerwonym obrusem i zastawiony pysznościami, a na środku jakaś niespodzianka. Przygotowaliśmy swoje wizytówki-prezenty do mikołajkowego wora. Potem odkodowywaliśmy ukryty obrazek Mikołaja. I wtedy przyniesiono nam list. Myśleliśmy, że to koledzy z Polski przysłali nam widokówkę ze swojej miejscowości, a tu niespodzianka. Otrzymaliśmy list od samego Mikołaja. Prosił, żebyśmy wykonali pewne zadania w oczekiwaniu na jego przyjście. Niestety nie zdążył, ale my i tak świetnie się bawiliśmy, była zabawa i taniec, a nawet zakodowaliśmy mikołajkową trasę dla rodziny Ozobotków. A na koniec Oskar z Wiktorią otworzyli worek niespodzianek i mogliśmy zobaczyć, co Mikołaj dla nas przygotował.
To był świetny dzień. Dziękujemy Mikołaju.
Klasa 1a

Górnicy odwiedzili klasę IIA

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, naszą klasę odwiedzili górnicy z Kopalni Węgla Brunatnego
Turów. Było to wyjątkowe spotkanie z Panią Reginą i Małgorzatą oraz z Panem Henrykiem. Górnicy
podzielili się z nami swoją wiedzą na temat wydobycia węgla na terenie naszego miasta. Ponadto
przybliżyli nam interesującą postać św. Barbary. Potrafili zainteresować licznymi ciekawostkami z
życia pod ziemią. Niewątpliwą atrakcją okazała się przyniesiona przez Pana Henryka szpada
otrzymywana po 25 latach pracy oraz medale uznaniowe. Zadawaliśmy wiele pytań dotyczących
ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników. Na zakończenie nasi goście obdarowali nas słodkimi
upominkami, a my podziękowaliśmy im za ciekawą lekcję własnoręcznie upieczonymi piernikami.
Dla obu stron było to ciekawe i bardzo sympatyczne spotkanie.