Przejdź do głównej zawartości

Zwierzęta naszych lasów - zajęcia w zoo

W zajęciach przyrodniczych w języku niemieckim uczestniczyli uczniowie klasy szóstej (13) z SP1 w Bogatyni wraz z dwoma nauczycielkami. Tematem zajęć były „Zwierzęta naszych lasów”. Zajęcia przeprowadziła pani Doris Schwetz, pracownik dydaktyczny ogrodu. Głównym celem zajęć było zapoznanie, przybliżenie i zebranie informacji na temat warunków życia, przystosowania, rozmnażania i żywienia wybranych zwierząt leśnych: myszołowa, sowy, danieli, rysia europejskiego, lisa czerwonego i kuny leśnej. Uczniowie obserwowali w zagrodach zwierzęta i wymieniali o nich informacje. Uczestniczyli także w dokarmianiu tych zwierząt. Pani Schwetz przekazała w ciekawy sposób istotne treści. Zadbała także o urozmaicenie zajęć, wprowadzając gry i zabawy dydaktyczne. Po zakończeniu zajęć w terenie, uczniowie zwiedzili pozostałe części ogrodu. Każda wizyta uczniów w ZOO jest okazją do przypomnienia zasad zachowania na terenie ogrodu zoologicznego i bliskiego kontaktu z jego mieszkańcami. Zajęcia w języku niemieckim w ZOO W Zittau to również wspaniała możliwość bezpośredniego kontaktu z językiem niemieckim oraz rozwijanie świadomości i sprawności językowych dla naszych uczniów.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odznaka Jakości za projekt eTwinning "FUN AND GAMES MATH"

Miło nam poinformować, że nasze działania w projekcie eTwinning zostały docenione. Właśnie otrzymaliśmy, wychowawczyni oraz każdy uczeń klasy 3d, Odznakę Jakości za projekt "Fun and games math". Radość nasza wielka.

ZAKODOWANE MIKOŁAJKI W 1a

Dzisiaj jak to w środę poszliśmy do sali gimnastycznej na lekcję wf. Kiedy wróciliśmy do klasy czekała na nas niespodzianka. Nie było ławek tylko stół przykryty czerwonym obrusem i zastawiony pysznościami, a na środku jakaś niespodzianka. Przygotowaliśmy swoje wizytówki-prezenty do mikołajkowego wora. Potem odkodowywaliśmy ukryty obrazek Mikołaja. I wtedy przyniesiono nam list. Myśleliśmy, że to koledzy z Polski przysłali nam widokówkę ze swojej miejscowości, a tu niespodzianka. Otrzymaliśmy list od samego Mikołaja. Prosił, żebyśmy wykonali pewne zadania w oczekiwaniu na jego przyjście. Niestety nie zdążył, ale my i tak świetnie się bawiliśmy, była zabawa i taniec, a nawet zakodowaliśmy mikołajkową trasę dla rodziny Ozobotków. A na koniec Oskar z Wiktorią otworzyli worek niespodzianek i mogliśmy zobaczyć, co Mikołaj dla nas przygotował.
To był świetny dzień. Dziękujemy Mikołaju.
Klasa 1a

Górnicy odwiedzili klasę IIA

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, naszą klasę odwiedzili górnicy z Kopalni Węgla Brunatnego
Turów. Było to wyjątkowe spotkanie z Panią Reginą i Małgorzatą oraz z Panem Henrykiem. Górnicy
podzielili się z nami swoją wiedzą na temat wydobycia węgla na terenie naszego miasta. Ponadto
przybliżyli nam interesującą postać św. Barbary. Potrafili zainteresować licznymi ciekawostkami z
życia pod ziemią. Niewątpliwą atrakcją okazała się przyniesiona przez Pana Henryka szpada
otrzymywana po 25 latach pracy oraz medale uznaniowe. Zadawaliśmy wiele pytań dotyczących
ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników. Na zakończenie nasi goście obdarowali nas słodkimi
upominkami, a my podziękowaliśmy im za ciekawą lekcję własnoręcznie upieczonymi piernikami.
Dla obu stron było to ciekawe i bardzo sympatyczne spotkanie.