Przejdź do głównej zawartości

Sztafety na złoty i srebrny medal

W dniu 15 października na wzgórzu Obserwatora w Bogatyni odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy w sztafetowych biegach przełajowych. Do zawodów zgłosiły się niestety tylko drużyny dwóch szkół: SP 3 oraz SP 1. Z niewiadomych przyczyn pozostałe szkoły nie zgłosiły chęci udziału w tych zawodach, które są bardzo widowiskowe, emocjonujące i trzymane w napięciu do ostatniej zmiany.
Drużyna składała się z 9 zawodników, po 3 z każdego rocznika, którzy do przebiegnięcia miały jedno okrążenie liczące sobie około 650 metrów.
Wśród dziewcząt bezkonkurencyjne w tym roku okazały się nasze dziewczęta, które od pierwszej zmiany były na prowadzeniu i na metę przybiegły z półtora minutową przewagą nad dziewczynami z SP 3 uzyskując czas całej drużyny 23.01.
Nasi chłopcy, którzy walczyli do samego końca i którym nie można było odmówić woli walki przez cztery pierwsze zmiany toczyli wyrównany bój z SP 3. Potem już musieli uznać wyższość drużyny przeciwnej. Nasza męska sztafeta na mecie zameldowała się z czasem 22.44, natomiast chłopcy z SP 3 uzyskali czas 21.31.

Naszym medalistom i ich opiekunom panu Piotrowi i panu Jackowi gratulujemy zdobytych medali i godnego reprezentowania naszej szkoły w zawodach.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odznaka Jakości za projekt eTwinning "FUN AND GAMES MATH"

Miło nam poinformować, że nasze działania w projekcie eTwinning zostały docenione. Właśnie otrzymaliśmy, wychowawczyni oraz każdy uczeń klasy 3d, Odznakę Jakości za projekt "Fun and games math". Radość nasza wielka.

ZAKODOWANE MIKOŁAJKI W 1a

Dzisiaj jak to w środę poszliśmy do sali gimnastycznej na lekcję wf. Kiedy wróciliśmy do klasy czekała na nas niespodzianka. Nie było ławek tylko stół przykryty czerwonym obrusem i zastawiony pysznościami, a na środku jakaś niespodzianka. Przygotowaliśmy swoje wizytówki-prezenty do mikołajkowego wora. Potem odkodowywaliśmy ukryty obrazek Mikołaja. I wtedy przyniesiono nam list. Myśleliśmy, że to koledzy z Polski przysłali nam widokówkę ze swojej miejscowości, a tu niespodzianka. Otrzymaliśmy list od samego Mikołaja. Prosił, żebyśmy wykonali pewne zadania w oczekiwaniu na jego przyjście. Niestety nie zdążył, ale my i tak świetnie się bawiliśmy, była zabawa i taniec, a nawet zakodowaliśmy mikołajkową trasę dla rodziny Ozobotków. A na koniec Oskar z Wiktorią otworzyli worek niespodzianek i mogliśmy zobaczyć, co Mikołaj dla nas przygotował.
To był świetny dzień. Dziękujemy Mikołaju.
Klasa 1a

Górnicy odwiedzili klasę IIA

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, naszą klasę odwiedzili górnicy z Kopalni Węgla Brunatnego
Turów. Było to wyjątkowe spotkanie z Panią Reginą i Małgorzatą oraz z Panem Henrykiem. Górnicy
podzielili się z nami swoją wiedzą na temat wydobycia węgla na terenie naszego miasta. Ponadto
przybliżyli nam interesującą postać św. Barbary. Potrafili zainteresować licznymi ciekawostkami z
życia pod ziemią. Niewątpliwą atrakcją okazała się przyniesiona przez Pana Henryka szpada
otrzymywana po 25 latach pracy oraz medale uznaniowe. Zadawaliśmy wiele pytań dotyczących
ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników. Na zakończenie nasi goście obdarowali nas słodkimi
upominkami, a my podziękowaliśmy im za ciekawą lekcję własnoręcznie upieczonymi piernikami.
Dla obu stron było to ciekawe i bardzo sympatyczne spotkanie.