Przejdź do głównej zawartości

Gminny turniej siatkarski

W sobotę 5. kwietnia w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 1 odbył się Gminny Turniej w Mini-Siatkówce Szkół Podstawowych klas szóstych. Do rywalizacji zgłosiło się dziesięć zespołów, a wśród nich trzy zespoły z naszej szkoły. Rywalizacja sportowa toczyła się w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, a każdy set rozgrywany był do 21 pkt.
Mecz o trzecie miejsce w turnieju miał charakter pojedynku „bratobójczego”, ponieważ rozegrany został pomiędzy naszymi zespołami, gdyż obie drużyny w swoich grupach zajęły drugie miejsca. W tej konfrontacji lepszy okazał się zespół w składzie: Aleksandra Mizdal, Oliwia Wasilewska i Karolina Marciniak, które pokonały w dwóch setach swoje koleżanki: Natalię Połaczańską, Alicję Bałajewicz, Oliwię Sokołowską. Mecz o piąte miejsce zakończył się zwycięstwem naszego trzeciego zespołu w składzie: Aleksandra Gudełajska, Zuzanna Matysiak i Dominika Gocko, które pokonały również w dwóch setach zespół z SP Opolno.
Warto zwrócić uwagę na wysoki poziom sportowy jaki zawodniczki zaprezentowały w tym turnieju.
Organizatorzy ufundowali dla każdej z ekip atrakcyjne nagrody, więc nikt wśród dzieci nie czuł się przegrany, ponieważ najważniejsza była dobra zabawa i współzawodnictwo fair play.
Gratulujemy naszym zespołom i ich opiekunowi Piotrowi Wyrobie i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odznaka Jakości za projekt eTwinning "FUN AND GAMES MATH"

Miło nam poinformować, że nasze działania w projekcie eTwinning zostały docenione. Właśnie otrzymaliśmy, wychowawczyni oraz każdy uczeń klasy 3d, Odznakę Jakości za projekt "Fun and games math". Radość nasza wielka.

ZAKODOWANE MIKOŁAJKI W 1a

Dzisiaj jak to w środę poszliśmy do sali gimnastycznej na lekcję wf. Kiedy wróciliśmy do klasy czekała na nas niespodzianka. Nie było ławek tylko stół przykryty czerwonym obrusem i zastawiony pysznościami, a na środku jakaś niespodzianka. Przygotowaliśmy swoje wizytówki-prezenty do mikołajkowego wora. Potem odkodowywaliśmy ukryty obrazek Mikołaja. I wtedy przyniesiono nam list. Myśleliśmy, że to koledzy z Polski przysłali nam widokówkę ze swojej miejscowości, a tu niespodzianka. Otrzymaliśmy list od samego Mikołaja. Prosił, żebyśmy wykonali pewne zadania w oczekiwaniu na jego przyjście. Niestety nie zdążył, ale my i tak świetnie się bawiliśmy, była zabawa i taniec, a nawet zakodowaliśmy mikołajkową trasę dla rodziny Ozobotków. A na koniec Oskar z Wiktorią otworzyli worek niespodzianek i mogliśmy zobaczyć, co Mikołaj dla nas przygotował.
To był świetny dzień. Dziękujemy Mikołaju.
Klasa 1a

Górnicy odwiedzili klasę IIA

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, naszą klasę odwiedzili górnicy z Kopalni Węgla Brunatnego
Turów. Było to wyjątkowe spotkanie z Panią Reginą i Małgorzatą oraz z Panem Henrykiem. Górnicy
podzielili się z nami swoją wiedzą na temat wydobycia węgla na terenie naszego miasta. Ponadto
przybliżyli nam interesującą postać św. Barbary. Potrafili zainteresować licznymi ciekawostkami z
życia pod ziemią. Niewątpliwą atrakcją okazała się przyniesiona przez Pana Henryka szpada
otrzymywana po 25 latach pracy oraz medale uznaniowe. Zadawaliśmy wiele pytań dotyczących
ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników. Na zakończenie nasi goście obdarowali nas słodkimi
upominkami, a my podziękowaliśmy im za ciekawą lekcję własnoręcznie upieczonymi piernikami.
Dla obu stron było to ciekawe i bardzo sympatyczne spotkanie.