Przejdź do głównej zawartości

Bądźmy przyjaciółmi przyrody

14 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje do Regionalnego Konkursu Przyrodniczego. Udział wzięło 20 uczniów z klas III.
Celem konkursu jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów przyrodą i krajoznawstwem oraz uczenie umiejętności obserwacji.
Organizatorem Konkursu jest Zarząd Okręgu Ligii Ochrony Przyrody w Jeleniej Górze  z/s  w  Piechowicach obejmujący zasięgiem działania całe byłe województwo jeleniogórskie.
Głównym sponsorem jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu – Oddział w Jeleniej Górze.
Przy organizacji Konkursu współpracują działacze Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Jeleniej Górze oraz osoby niezrzeszone.
Do kolejnego etapu-rejonowego,  który odbędzie się 4 kwietnia zakwalifikowali się:
  • Aleksandra Kuchta    3b
  • Martyna Łabędź         3b
  • Michał Gryszkut        3b
  • Maciej Wapniarczuk  3a


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Schoolovision live w Krzyżowej

Schoolovision to projekt realizowany w ramach programu eTwinning. Od 2009 roku ponad 40 szkół podstawowych z Europy, a często z innych części świata, nagrywa piosenki i tworzy do nich teledyski, prezentuje je na blogu projektowym www.schoolovision.eu. Nazwa oraz idea projektu bazuje na konkursie piosenki Eurowizji. Uczniowie i nauczyciele każdej ze szkół uczestniczących w projekcie wybierają i przydzielają punkty podobnie jak w dorosłym konkursie. Również głosowanie wygląda podobnie. W dzień przed finałem konkursu Eurowizji, szkoły uczestniczą w wideokonferencji, podczas której ogłaszają swój werdykt. W dziesięcioletniej historii projektu powstało ponad 350 nagrań i teledysków, przy ich realizacji zaangażowanych było z ponad 5000 uczniów i nauczycieli.
Projekt zdobył wiele krajowych i europejskich odznak Quality Label oraz kilka nagród ogólnoeuropejskich (Global Junior Challenge, eLearning Award w 2010 roku, Medea Award w 2013 roku. Dwukrotnie był nagradzany na europejskich konferencj…

Dzień kropki w naszej szkole

Podsumowanie zakropkowanego tygodnia


Minionki kontra Sieciuchy

W konkursie pt. "Minionki kontra Sieciuchy" organizowanym przez portal Sieciaki.pl Ola z klasy 5B zdobyła 1. nagrodę. Zadaniem uczestników było stworzenie komiksu o walce Minionków z Sieciuchami.
Kim są Minionki to pewnie wiecie a złe Sieciuchy możecie spotkać na portalu sieciaki.pl. Każdy z Was może zostać Sieciakiem by uczyć się jak bezpiecznie korzystać z internetu a przy okazji uczestniczyć w tego rodzaju konkursach i wygrywać nagrody.
A oto praca Oli.