Przejdź do głównej zawartości

Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

8 listopada 2013r w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Działoszynie odbył się już drugi Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. W tegorocznej imprezie udział zgłosili uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych naszej gminy (około 65 osób). Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowali uczniowie klasy drugiej, czwartej i szóstej. Konkurs odbywał się w kilku kategoriach: soliści i zespoły wokalne, zespoły wokalno – instrumentalne.
Jurorzy oceniali m.in.: interpretację, linię melodyczną oraz wrażenie artystyczne.
W kategorii:

  • zespoły wokalne kl. IV -VI I miejsce zajęły uczennice kl. VI: Natalia Wójciak, Paulina Wiśniewska, Natalia Piotrowicz z piosenką „Wrzosy” 
  • soliści kl. IV –VI II miejsce zajęła Marcelina Stachyra (kl.IV) z piosenką „ Chabry z poligonu” 
  • zespoły wokalne kl. I – III II miejsce zajęli: Paulina Jankowiak i Aleksander Lorek (kl.II) z piosenką „Zakazane piosenki”. 

 Najwyższe miejsca zostały nagrodzone pucharami i dyplomami, a wszyscy pozostali uczestnicy oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali drobne upominki ufundowane przez Urząd Gminy i Miasta w Bogatyni.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Odznaka Jakości za projekt eTwinning "FUN AND GAMES MATH"

Miło nam poinformować, że nasze działania w projekcie eTwinning zostały docenione. Właśnie otrzymaliśmy, wychowawczyni oraz każdy uczeń klasy 3d, Odznakę Jakości za projekt "Fun and games math". Radość nasza wielka.

ZAKODOWANE MIKOŁAJKI W 1a

Dzisiaj jak to w środę poszliśmy do sali gimnastycznej na lekcję wf. Kiedy wróciliśmy do klasy czekała na nas niespodzianka. Nie było ławek tylko stół przykryty czerwonym obrusem i zastawiony pysznościami, a na środku jakaś niespodzianka. Przygotowaliśmy swoje wizytówki-prezenty do mikołajkowego wora. Potem odkodowywaliśmy ukryty obrazek Mikołaja. I wtedy przyniesiono nam list. Myśleliśmy, że to koledzy z Polski przysłali nam widokówkę ze swojej miejscowości, a tu niespodzianka. Otrzymaliśmy list od samego Mikołaja. Prosił, żebyśmy wykonali pewne zadania w oczekiwaniu na jego przyjście. Niestety nie zdążył, ale my i tak świetnie się bawiliśmy, była zabawa i taniec, a nawet zakodowaliśmy mikołajkową trasę dla rodziny Ozobotków. A na koniec Oskar z Wiktorią otworzyli worek niespodzianek i mogliśmy zobaczyć, co Mikołaj dla nas przygotował.
To był świetny dzień. Dziękujemy Mikołaju.
Klasa 1a

Górnicy odwiedzili klasę IIA

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, naszą klasę odwiedzili górnicy z Kopalni Węgla Brunatnego
Turów. Było to wyjątkowe spotkanie z Panią Reginą i Małgorzatą oraz z Panem Henrykiem. Górnicy
podzielili się z nami swoją wiedzą na temat wydobycia węgla na terenie naszego miasta. Ponadto
przybliżyli nam interesującą postać św. Barbary. Potrafili zainteresować licznymi ciekawostkami z
życia pod ziemią. Niewątpliwą atrakcją okazała się przyniesiona przez Pana Henryka szpada
otrzymywana po 25 latach pracy oraz medale uznaniowe. Zadawaliśmy wiele pytań dotyczących
ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników. Na zakończenie nasi goście obdarowali nas słodkimi
upominkami, a my podziękowaliśmy im za ciekawą lekcję własnoręcznie upieczonymi piernikami.
Dla obu stron było to ciekawe i bardzo sympatyczne spotkanie.