7 kwietnia 2014

Gminny turniej siatkarski

W sobotę 5. kwietnia w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 1 odbył się Gminny Turniej w Mini-Siatkówce Szkół Podstawowych klas szóstych. Do rywalizacji zgłosiło się dziesięć zespołów, a wśród nich trzy zespoły z naszej szkoły. Rywalizacja sportowa toczyła się w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, a każdy set rozgrywany był do 21 pkt.
Mecz o trzecie miejsce w turnieju miał charakter pojedynku „bratobójczego”, ponieważ rozegrany został pomiędzy naszymi zespołami, gdyż obie drużyny w swoich grupach zajęły drugie miejsca. W tej konfrontacji lepszy okazał się zespół w składzie: Aleksandra Mizdal, Oliwia Wasilewska i Karolina Marciniak, które pokonały w dwóch setach swoje koleżanki: Natalię Połaczańską, Alicję Bałajewicz, Oliwię Sokołowską. Mecz o piąte miejsce zakończył się zwycięstwem naszego trzeciego zespołu w składzie: Aleksandra Gudełajska, Zuzanna Matysiak i Dominika Gocko, które pokonały również w dwóch setach zespół z SP Opolno.
Warto zwrócić uwagę na wysoki poziom sportowy jaki zawodniczki zaprezentowały w tym turnieju.
Organizatorzy ufundowali dla każdej z ekip atrakcyjne nagrody, więc nikt wśród dzieci nie czuł się przegrany, ponieważ najważniejsza była dobra zabawa i współzawodnictwo fair play.
Gratulujemy naszym zespołom i ich opiekunowi Piotrowi Wyrobie i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Brak komentarzy: