Wyświetlanie postów z kwiecień, 2014

Schoolovision 2014

Na blogu projektu eTwinning pt. Schoolovision 2014  można już oglądać pierwsze wideoklipy publikowane przez szkoły. Wśród nich znajdziecie naszą produkcję " Piosenkę drewnianych lalek " w wykonaniu Marceliny, której towarzyszyły Łucja i Patrycja. Choreografia i scenografia została przygotowana podczas zajęć koła teatralnego. Już po raz szósty uczniowie z ponad 30 szkół europejskich prezentują swoje dokonania muzyczne i medialne w internecie. Projekt Schoolovision zyskał w tym czasie wiele przychylnych recenzji i otrzymał kilka nagród europejskich.

Jedynka czyta

Już po raz drugi odbył się w naszej szkole happening z okazji Światowego Dnia Książki.  Uczniowie w czasie przerw czytali swoje ulubione książki. To były najcichsze przerwy w tym  roku szkolnym!!!:) Każdy uczestnik zabawy otrzymał pieczątkę z napisem "Jedynka czyta!". PS Spróbujcie odnaleźć siebie na zdjęciach na blogu bibliotecznym Biblioteka opowiada !

Nie bij mnie, kochaj mnie

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji WOŚP „Nie bij mnie – kochaj mnie”. 16 kwietnia 2014 roku w mieście pojawiły się misie, które były zabandażowane. Misie symbolizowały ofiary przemocy.  Do każdego misia doczepiona była karteczka z hasłem „Nie bij mnie – kochaj mnie”. Akcja ma zwrócić uwagę na problem przemocy w rodzinie i przemocy wobec dzieci. http://www.polskieradio.pl/7/1691/Artykul/1096232,Akcja-WOSP-misie-przeciwko-przemocy-wobec-dzieci http://www.wosp.org.pl/historia_misia/druga_edycja_dolacz Ponad 160 miast wzięło udział w społecznej akcji Historia Misia: "Nie bij mnie, kochaj mnie".

Czwórboiści na 2. miejscu

16 kwietnia na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta i Gminy w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Wśród startujących szkół nie mogło zabraknąć reprezentacji uczniów naszej szkoły. Czwórbój lekkoatletyczny składa się z 4 konkurencji: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz bieg na 600m dziewcząt lub bieg na 1000m chłopców. Wyniki w poszczególnych konkurencjach uzyskane przez zawodników przeliczane są na punkty.  Nasze dziewczęta przed przystąpieniem do ostatniej konkurencji w biegu na 600m prowadziły w klasyfikacji punktowej z przewagą 28 pkt nad „trójką”. Niestety w tym biegu lepsze okazały się dziewczęta z SP 3 i z przewagą zaledwie 4 pkt wyprzedziły nasze zawodniczki. W końcowej klasyfikacji nasze dziewczęta uzyskały wynik 1007 pkt, natomiast SP 3 zdobyły 1011 pkt. W klasyfikacji indywidualnej Adriana Achcińska z dorobkiem 238 pkt zajęła 2 miejsce, natomiast Sara Nowińska z wynikiem 235 pkt uplasowała

II edycja Ligii przełajowej

Przy słonecznej pogodzie 11. kwietnia na „Obserwatorze” rozegrany został Indywidualny Bieg Przełajowy „Ku Słońcu”, który był II edycją Ligi Przełajowej Szkół Podstawowych. Liga przełajowa składa się z 3 edycji ( jesienny bieg „Złoty Liść” oraz 2 biegi wiosenne). O końcowym sukcesie zawodnika decyduje suma punktów zdobytych podczas wszystkich 3 biegów. W II edycji w zawodach udział wzięło 137 uczniów ze szkół z terenu Miasta i Gminy Bogatynia. Z bardzo dobrej strony pokazali się uczniowie naszej szkoły, którzy zdobyli w sumie sześć medali: dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy. Złote medale zdobyli: Adriana Achcińska w kategorii klas 5 oraz Kamil Walczak w kategorii klas 6, srebrne: Zuzanna Brzuchalska w kategorii klas 4, Weronika Dobrychłop w kategorii klas 5 i Sara Nowińska w kategorii klas 6, natomiast brązowy - Oliwia Sokołowska w kategorii klas 6.

Gminny turniej siatkarski

W sobotę 5. kwietnia w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 1 odbył się Gminny Turniej w Mini-Siatkówce Szkół Podstawowych klas szóstych. Do rywalizacji zgłosiło się dziesięć zespołów, a wśród nich trzy zespoły z naszej szkoły. Rywalizacja sportowa toczyła się w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, a każdy set rozgrywany był do 21 pkt. Mecz o trzecie miejsce w turnieju miał charakter pojedynku „bratobójczego”, ponieważ rozegrany został pomiędzy naszymi zespołami, gdyż obie drużyny w swoich grupach zajęły drugie miejsca. W tej konfrontacji lepszy okazał się zespół w składzie: Aleksandra Mizdal, Oliwia Wasilewska i Karolina Marciniak, które pokonały w dwóch setach swoje koleżanki: Natalię Połaczańską, Alicję Bałajewicz, Oliwię Sokołowską. Mecz o piąte miejsce zakończył się zwycięstwem naszego trzeciego zespołu w składzie: Aleksandra Gudełajska, Zuzanna Matysiak i Dominika Gocko, które pokonały również w dwóch setach zespół z SP Opolno. Warto zwrócić uwagę na wysoki poziom spor