24 marca 2017

Jak w necie zachowywać się?

Klasa 3B przygotowała piosenkę i teledysk o zasadach zachowania obowiązujących w internecie. Autorem jest Zosia Adamczewska, która przygotowała piosenkę na konkurs "Rywalizacja na multimedia" w ramach projektu "Bezpiecznie tu i tam" organizowanego przez Orange.
Tylko do 31 marca można zdobywać certyfikaty i dodawać punkty do konta szkolnego na stronie https://fundacja.orange.pl/kurs/. Na najlepsze szkoły czekają atrakcyjne nagrody.

21 marca 2017

Dzień bez przemocy

Dnia 21 marca 2017 r. w naszej szkole świętowano „Dzień Szkoły bez Przemocy”. W tym roku był on połączony z obchodami Pierwszego Dnia Wiosny. Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Bądź aktywny nie agresywny”, dlatego też tego dnia nie zabrakło atrakcji sportowych. W stołówce szkolnej uczniowie sprawdzali swoją krzepę w sportach siłowych, m.in.: rzucając młotem czy podnosząc „ciężary”. Nad bezpieczeństwem zabaw czuwali siłacze ze Stowarzyszenia Sportowego „Gladiator”.
W świetlicy szkolnej terapeuta p. Adam Balcer uczył nas, jak radzić sobie ze złością. W klasach odbyły się zajęcia dotyczące przeciwdziałania agresji prowadzone przez wychowawców. Uczniowie wybierali także „Super koleżankę” i „Super kolegę” oraz wykonywali łańcuch przyjaźni, na ogniwach, którego umieszczali hasła przeciwko przemocy. Łańcuchy rozwieszone zostały w korytarzu szkolnym. Cała społeczność szkolna ubrana była na kolorowo, a dekoracje szkoły dopełniały wiosenne rysunki wykonane przez Samorząd Uczniowski oraz hasła i plakaty promujące życie bez agresji.
Posumowaniem tego wspaniałego dnia było wspólne sadzenie bratków w klombach znajdujących się na podwórku szkolnym.
Wszystkim osobom, które jako wolontariusze włączyli się w organizację tego dnia w imieniu całej społeczności szkolnej gorąco dziękujemy.
Za organizację obchodów Dnia Szkoły bez Przemocy i Pierwszego Dnia Wiosny odpowiedzialni byli pedagodzy szkolni oraz opiekun SU.

Iwona Marciniak

16 marca 2017

Przez 2 miesiące w naszej szkole odbywała się zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska Maja w Bogatyni. Akcję prowadzili członkowie koła  PCK i wolontariusze pod okiem Pani Doroty i Iminy. Wielu uczniów okazało dobre serce przynosząc karmę. Zebraliśmy ponad 150 kg  puszek, karm, kasz i makaronów.
Wszystkie dary zostały dostarczone do schroniska w dniu 16.03.2017r
Dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc i wsparcie.

13 marca 2017

Szczypiorniści ze złotem

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Bogatyni, 13 marca odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy w mini piłce ręcznej szkół podstawowych.

Do zawodów zgłosiły się cztery drużyny chłopców i niestety tylko dwie drużyny dziewcząt. Czas każdego meczu wynosił 2x10 minut dla chłopców i 2x12 minut dla dziewcząt.

W pierwszym spotkaniu nasi chłopcy zmierzyli się z SP 3 Bogatynia. Mecz w wykonaniu naszych zawodników stał na bardzo dobrym poziomie, a koncert umiejętności strzeleckich dał Maciej Wapniarczuk. Przez całe spotkanie nasi chłopcy kontrolowali wynik spotkania, w którym ostatecznie pokonali przeciwników 12-3.

W drugim spotkaniu naprzeciwko naszych chłopców stanęli zawodnicy z SP Porajów. Mecz podobnie jak z trójką wyglądał podobnie. Nasi chłopcy grali wciąż koncertowo nie dając jakichkolwiek szans rywalom wygrywając całe spotkanie 12-0.

W ostatnim spotkaniu podopieczni Jacka Panfila zmierzyli się z SP Działoszyn. Ten mecz wyglądał zupełnie inaczej w porównaniu z wcześniejszymi. Nasi chłopcy jeszcze przed gwizdkiem byli pewni zwycięstwa i jakby za wcześnie powiesili sobie złote medale na szyi. Działoszyn postawił jednak trudne warunki. Gra była twarda, dużo nieskuteczności rzutowych w wykonaniu naszych chłopców i wynik meczu był otwarty do ostatnich sekund. Na szczęście nasza drużyna zachowała zimną krew do ostatniego gwizdka i ostatecznie osiągnęła zwycięstwo nad rywalem 8-6.

Z kompletem trzech wygranych meczy nasi chłopcy w geście tryumfu mogli wznieść puchar zwycięzców w górę.

Natomiast nasze dziewczęta zagrały równie bardzo dobrze. Od samego początku decydowały o przebiegu gry, nie pozostawiając rywalkom żadnych wątpliwości kto jest lepszy. Popis strzeleckich umiejętności dała Magdalena Taboła, która siała postrach w bramce rywalek. Do przerwy podopieczne Piotra Wyroby prowadziły 7-2. Dłuższa przerwa spowodowała, że nasze zawodniczki na drugą połowę jakby wyszły z rytmu i pojawiło się na boisku za dużo niepotrzebnego chaosu i nieskuteczności. Ostatecznie jednak wygraliśmy całe spotkanie 11-6 i dziewczęta mogły cieszyć się jak chłopcy ze zdobytego złota.

9 marca 2017

Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III

9. marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III. Uczestniczyło w nim 17 uczniów. Każde dziecko prezentowało przygotowany utwór. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych. Komisja w składzie: Marta Bodziony, Magdalena Marciniak, Agnieszka Depta i Krystyna Tama, oceniała opanowanie tekstu, dykcję, interpretację i ogólny wyraz artystyczny.

Do Miejsko- Gminnego Konkursu Recytatorskiego klas I-III, który odbędzie się 14.03.2017 w Działoszynie zakwalifikowali się:
W kategorii klas pierwszych: Anna Darłak
W kategorii klas drugich: Maja Paprocka, Iga Zawada
W kategorii klas trzecich: Hubert Wolkiewicz, Zofia Olejarz

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodki upominek.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Agnieszka Depta i Lidia Nieradko

Gratulujemy zwycięzcom, trzymamy za nich kciuki na kolejnym etapie konkursu w Działoszynie już we wtorek 14 marca

Lidia Nieradko

8 marca 2017

Siatkarki ze srebrem

8 marca w hali sportowej Zespołu Szkół w Zawidowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini siatkówce dziewcząt tzw „czwórek”.

Do zawodów zgłosiło się pięć drużyn z następujących szkół: SP Sulików, SP Ruszów, SP 3 Bogatynia, SP 1 Bogatynia oraz gospodarz turnieju SP Zawidów.
Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” więc każda drużyna miała do rozegrania po cztery
mecze, a wszystkie sety toczyły się do 11 pkt.

W pierwszym spotkaniu nasze dziewczęta zmierzyły się z SP 3 Bogatynia. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, a na boisku widać było u naszych siatkarek chęć zrewanżowania się za poprzednią porażkę. I były temu bliskie. O zwycięstwie decydował tie break. Ostatecznie, po dobrym i wyrównanym widowisku nasze siatkarki minimalnie musiały uznać wyższość rywalek przegrywając z nimi 1-2 w setach.

Zawody więc rozpoczeliśmy od porażki, ale potem było już tylko lepiej.

2 marca 2017

Siatkówka ze zmiennym szczęściem

2 marca na sali gimnastycznej w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy w mini siatkówce klas szóstych. Zawody, w których startują uczniowie z rocznika 2004, rozgrywany jest w formule tzw „czwórek”. Do zawodów zgłosiło się po pięć drużyn dziewcząt oraz chłopców. Zawody rozgrywane były na boisku o wymiarach 7x7 i wysokości siatki 215 cm dziewczęta oraz 224 cm chłopcy. Mecze rozegrane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, a te rozgrywane były do 15 pkt, natomiast przy remisie 1 - 1 rozgrywany był decydujący set, tzw „tie break” rozgrywany do 11 pkt.

Nasze zespoły zaprezentowały się ze zmiennym szczęściem. Na boisku było widać brak ogrania i kontaktu z piłką spowodowany brakiem możliwości potrenowania przed zawodami ze względu na remont naszej sali gimnastycznej. Dziewczęta w swoich czterech meczach odniosły dwa zwycięstwa i dwie porażki, i mistrzostwa zakończyły na 3 miejscu z brązowymi medalami, natomiast chłopcy zmagania zakończyli na 5 miejscu.