23 marca 2017

Znakomity występ piłkarzy ręcznych


23.03.2017 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Zawidowie rozegrano finał powiatu w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.

W tych rozgrywkach sportowych wystąpiły reprezentacje dziewcząt i chłopców naszej szkoły, którzy prawo startu w tych zawodach zawdzięczają dzięki wywalczeniu pierwszego miejsca w  półfinałach powiatowych.

W finale powiatowym wystąpiły po cztery drużyny dziewcząt i chłopców, a mecze rozgrywane były przez dwie połowy, po 8 minut każda.

Ogromnym sukcesem zakończyli zawody podopieczni Jacka Panfila, którzy w starciu z SP Węgliniec i SP Osiek Łużycki nie dali żadnych szans rywalom. Nasi chłopcy grali na bardzo wysokim poziomie. Dużo kombinacyjnej gry, znakomite zagrania, piękne bramki, aż ręce same składały się do oklasków. Nasi chłopcy zasłużenie wygrali oba mecze i w geście wielkiego tryumfu mogli wznieść puchar zwycięzców w górę.

Również duży sukces odniosły podopieczne Piotra Wyroby, które z zawodów powróciły z brązowymi medalami. Nasze dziewczęta w pierwszym meczu z SP Osiek Łużycki były trochę zagubione na boisku. Błędy w obronie i w ataku, niedokładne podania, brak skuteczności rzutowej spowodowały, że nasze dziewczęta musiały uznać wyższość rywalek. Natomiast w drugim meczu z SP Sulków zagrały tak jak powinny zagrać w pierwszym spotkaniu. Realizacja założeń taktycznych spowodowała wysoką wygraną z przeciwniczkami.

Wyniki spotkań chłopców:

SP 1 Bogatynia– SP Węgliniec 7-3
SP 5 Zgorzelec – SP Osiek Łużycki 7-8
Mecz o 3 m-ce:
SP 5 Zgorzelec– SP Węgliniec 3-4
Mecz o 1 m-ce:
SP 1 Bogatynia – SP Osiek Łużycki 8-6

Tabela końcowa:
  1. SP 1 Bogatynia
  2. SP Osiek Łużycki
  3. SP Węgliniec
  4. SP 5 Zgorzelec
Wyniki spotkań dziewcząt:

SP 1 Bogatynia– SP Osiek Łużycki 2-6
SP Sulków – SP Zawidów 2-7
Mecz o 3 m-ce:
SP 1 Bogatynia – SP Sulków 10-3
Mecz o 1 m-ce:
SP Osiek Łużycki – SP Zawidów 8-0

Końcowa tabela:
  1. SP Osiek Łużycki
  2. SP Zawidów
  3. SP 1 Bogatynia
  4. SP Sulków
Chłopcy wystąpili w składzie:
Maciej Wapniarczuk, Szymon Sucholas, Jakub Łowczynowski, Kacper Urbanowicz, Dorian Puchowski, Wiktor Pluta, Jakub Arnista, Jakub Denkiewicz, Oktawian Majewski.

Dziewczęta wystąpiły w składzie:
Aleksandra Kuchta, Zuzanna Wrzesińska, Amelia Górska, Anita Nowacka, Anita Frączak, Magdalena Taboła, Nikola Górowska, Wiktoria Dmochowska.

Naszym opiekunom i obu reprezentacjom gratulujemy osiągniętego dużego sukcesu, a chłopcom życzymy powodzenia w dalszej części rozgrywek tj. półfinale strefowym. Trzymamy kciuki!

Brak komentarzy: