2 marca 2017

Siatkówka ze zmiennym szczęściem

2 marca na sali gimnastycznej w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy w mini siatkówce klas szóstych. Zawody, w których startują uczniowie z rocznika 2004, rozgrywany jest w formule tzw „czwórek”. Do zawodów zgłosiło się po pięć drużyn dziewcząt oraz chłopców. Zawody rozgrywane były na boisku o wymiarach 7x7 i wysokości siatki 215 cm dziewczęta oraz 224 cm chłopcy. Mecze rozegrane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, a te rozgrywane były do 15 pkt, natomiast przy remisie 1 - 1 rozgrywany był decydujący set, tzw „tie break” rozgrywany do 11 pkt.

Nasze zespoły zaprezentowały się ze zmiennym szczęściem. Na boisku było widać brak ogrania i kontaktu z piłką spowodowany brakiem możliwości potrenowania przed zawodami ze względu na remont naszej sali gimnastycznej. Dziewczęta w swoich czterech meczach odniosły dwa zwycięstwa i dwie porażki, i mistrzostwa zakończyły na 3 miejscu z brązowymi medalami, natomiast chłopcy zmagania zakończyli na 5 miejscu.


 Wyniki turnieju dziewcząt:
1. SP 3 Bogatynia
2. ZSPiG Bogatynia
3. SP 1 Bogatynia
4. SP Porajów
5. SP Opolno
 Wyniki turnieju chłopców:
1. SP 3 Bogatynia
2. SP Opolno
3. SP Działoszyn
4. SP Porajów
5. SP 1 Bogatynia
 Dziewczęta wystąpiły w składzie: Aleksandra Kuchta, Aleksandra Ufniarz, Zuzanna Wrzesińska, Amelia Górska, Anita Nowacka, Anita Frączak, Magdalena Taboła, Nikola Górowska.
Opiekun Piotr Wyroba.
 Chłopcy wystąpili w składzie: Sucholas Szymon, Łowczynowski Jakub, Urbanowicz Kacper, Puchowski Dorian, Pluta Wiktor, Arnista Jakub, Denkiewicz Jakub, Łatak Jakub.
Opiekun Panfil Jacek.

Brak komentarzy: