29 września 2016

Przyroda po niemiecku

Uczniowie klasy 5C wzięli udział w zajęciach przyrodniczych w zoo w Zittau.
Temat zajęć to „ Wielbłąd- warunki życia, przystosowanie, hodowla”. Zajęcia przeprowadziła pani Doris, pracownik dydaktyczny ogrodu.
Pierwsza część zajęć odbyła się w salce dydaktycznej w formie pogadanki. Pani Doris wprowadziła nas do tematu zajęć, a uczniowie bardzo chętnie uzupełniali informacje- rodzina wielbłądów (dromadery, dwugarbne, lamy, alpaki), występowanie, hodowla przez ludy wędrowne Nomadów i Beduinów. Uczniowie obejrzeli również kolorowe zdjęcia, przedstawiające życie mongolskich plemion. Zajęcia w salce zakończyły się wysłuchaniem kurdyjskiej baśni przy filiżance słodkiej herbaty.
Kolejna część zajęć została przeprowadzona w plenerze, w zagrodzie z wielbłądami. Uczniowie obserwowali zwierzęta, a następnie uzupełniali karty pracy odpowiednimi informacjami. Mogli z bardzo bliska przyjrzeć się wielbłądowi, dotknąć jego sierści, kopyta, rogowatej skóry.
Po zajęciach dydaktycznych był czas na zabawę i rekreację w kącikach zabaw oraz obserwację pozostałych zwierząt w ZOO. Zajęcia w języku niemieckim w ZOO to również możliwość bezpośredniego kontaktu z językiem niemieckim oraz rozwijanie świadomości i sprawności językowych dla naszych uczniów.

Brak komentarzy: