31 maja 2016

Światowy Dzień Bez Tytoniu – 31 maja 2016

W ramach obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu w naszej szkole zorganizowano konkurs plastyczny promujący styl życia wolny od dymu tytoniowego. Celem konkursu było uświadomienie dzieciom, że bierne palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 31.05.2016 r.                                                                                                      
Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI.
Lista laureatów:
Klasy I – III
I miejsce: Michalina Kutz I A
II miejsce: Mikołaj Woźniak kl. II C
III miejsce: Wojciech Kacprzak kl. III B
Wyróżnienia otrzymują:
Oktawian Oszust kl. II B
Aleksander Biegarczyk kl. I B
Klasy IV – VI
I miejsce: Natalia Zacharuś  kl. IV A
II miejsce: Amelia Wawrzeło kl. VI A
III miejsce: Natalia Krzesińska kl. V B
Wyróżnienia otrzymują:
Zuzanna Brzuchalska  kl. VI A
Kacper Oleksik kl. VI C
Mateusz Kowalczuk kl. VI C
Nikola Bartosik kl. VI C
Laureatom gratulujemy !

31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu. To ważna data w kalendarzu aktywności promujących zdrowy styl życia. Każdego roku Światowa Organizacja Zdrowia stara się w tym dniu zwrócić uwagę ludzi na kwestię zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych skutków palenia tytoniu. Co roku WHO koncentruje się na innym aspekcie walki z paleniem tytoniu.
Tegoroczne hasło obchodów to „Jednolite opakowania wyrobów tytoniowych – fakty i wyzwania”. W Światowym Dniu Bez Tytoniu 2016 WHO dąży do przygotowania państw członkowskich na wprowadzenie nowych, jednolitych, opakowań wyrobów tytoniowych (nie zawierających logo, kolorów, firmowych obrazków ani informacji reklamujących/promujących dany wyrób tytoniowy) zmniejszających atrakcyjność papierosów. Jednolite opakowania są ważnym środkiem zmniejszenia popytu na wyroby tytoniowe ,ograniczają stosowanie opakowań jako form reklamy i promocji wyrobów tytoniowych, a także zwiększają skuteczność profilaktyki i ostrzeń zdrowotnych.

Brak komentarzy: