24 maja 2016

Mistrzostwa gminy w trój- i czwórboju lekkoatletycznym

24 maja na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni rozegrane zostały zaległe Mistrzostwa Miasta i Gminy w czwórboju i tórjboju lekkoatletycznym.
Czwórbój (klasa 5-6) składa się z czterech konkurencji, w których każdy uczestnik zawodów musi wziąć udział. Są nimi: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600m dziewcząt i 1000 m chłopców. Natomiast konkurencje w trójboju (klasa 4) są podobne, z tą tylko różnicą, że nie odbywa się bieg długi.
Wszystkie wyniki uzyskane przez każdego startującego przeliczane są na punkty, co daje określoną sumę punktów. Na wynik drużyny zalicza się suma pięciu najlepszych wyników uzyskanych przez pięciu startujących.

Z dorobkiem 719 pkt złote medale w 4-boju przypadły naszym dziewczętom, które wystąpiły w składzie: Zuzanna Brzuchalska, Magdalena Taboła, Wiktoria Waszczyszyn , Nikola Bartosik, Marta Kawecka, Wiktoria Olik.

Wśród dziewcząt najlepszy indywidualny wynik 227 pkt uzyskała Zuzanna Brzuchalska.

Również złote medale w 4-boju z wynikiem 790 pkt zdobyli nasi chłopcy w składzie: Krystian Wajer, Konrad Janek, Karol Pitucha, Maciej Wapniarczuk, Damian Krzesiński, Michał Drozdek, Jakub Arnista, Dorian Puchowski.

Wśród chłopców najlepszy indywidualny wynik 201 pkt uzyskał Krystian Wajer.W klasyfikacji 3-boju po weryfikacji wyników obie nasze drużyny sklasyfikowane zostały na 2 miejscach zdobywając srebrne medale.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Drożdż Natalia, Liszka Karolina, Cieślińska Agnieszka, Wujek Aleksandra, Łyp Zofia, Urban Natalia, Miśkowiec Kinga, Kosowicz Oliwia, Zacharuś Natalia, Pabisiak Karolina, Pawłowska Karolina, Chmielowiec Wiktoria.

Chłopcy wystąpiły w składzie: Popioł Alan, Jackowiak Konrad, Kowalczyk Piotr, Purzycki Jakub, Kwieciński Kajetan, Ostrowski Michał, Majewski Oktawian, Puła Bartek.

Wśród chłopców w klasyfikacji indywidualnej szkół 1 miejsce zajął Popioł Alan z wynikiem 105 pkt, a 3 miejsce Jackowiak Konrad z dorobkiem 86 pkt.

Gratulujemy wszystkim startującym zdobytych medali i uzyskanych wyników.

Brak komentarzy: