29 kwietnia 2016

Powiatowy czwórbój


29 kwietnia na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu w Zgorzelcu odbyły się powiatowe mistrzostwa w czwórboju lekkoatletycznym. Drużyna w tych zawodach składa się z 6 zawodników. Każdy ze startujących zawodników musiał wziąć udział we wszystkich 4 konkurencjach tj. bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600m. Stąd nazwa czwórbój lekkoatletyczny, który powszechnie nazywany jest również wielobojem.
Wśród 12 startujących szkół podstawowych powiatu zgorzeleckiego, nie zabrakło reprezentacji naszej szkoły. Nasze dziewczęta, które w mocno osłabionym składzie ze względu na brak trzech podstawowych zawodniczek, uplasowały się w połowie stawki zajmując z dorobkiem 819 pkt szóste miejsce. Szkoda, ponieważ udział chociażby jednej zawodniczki z podstawowego składu spowodowałby zajęcie 3 miejsca, ponieważ do medalu zabrakło zaledwie 73 pkt.
Naszym zawodniczkom, które godnie walczyły o uzyskanie jak najlepszego wyniku gratulujemy.
Dziewczęta wystąpiły w składzie: Magdalena Taboła, Anita Nowacka, Nikola Górowska, Natalia Krzesińska, Wiktoria Dmochowska, Marcelina Stachyra.

Brak komentarzy: