22 kwietnia 2016

Pierwsze wiosenne bieganie za nami


W dniu 22 kwietnia przy pięknej „przełajowej” pogodzie na terenie Centrum Rekreacyjno ­ Turystycznego w Radomierzycach odbył się I Bieg Przełajowy im. Józefa Wiatrowskiego „Biegamy z Wiatrem” pod patronatem honorowym Starosty Zgorzeleckiego.
W zawodach wzięło łącznie udział 582 osoby – dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe. Bieg został przeprowadzony oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Najlepsi biegacze i biegaczki, którzy wywalczyli w swoich kategoriach wiekowych miejsca I­III zostali nagrodzeni pucharami, medalami i dyplomami, a pozostali pamiątkowymi okolicznościowymi znaczkami.
Wśród startujących nie zabrakło licznej, bo aż 49 ­osobowej reprezentacji uczniów naszej szkoły, a wśród nich udział uczniów klas 1­ i 2 uczestniczących w programie Mały Mistrz, dla których były to pierwsze szkolne zawody sportowe.

Nie było u nich widać żadnego zdenerwowania, jakichkolwiek obaw i strachu przed startem, a wręcz przeciwnie, byli pełni radości, zapału, zachwytu i zafascynowani swoimi pierwszymi zawodami. Nasi Mali Mistrzowie pokazali się z bardzo dobrej strony, a każdy kto dystans 600m przebiegł co jest nie małym wyczynem dla tak młodego wieku, mógł się poczuć zwycięzcą.
Pierwsze trzy miejsca w swoim biegu zajęły: Dominika Małek, Julia Janiak, Hanna Stecyk.
W klasach starszych najlepiej zaprezentował się utalentowany Krystian Wajer, który w biegu kategorii chłopców klas 5­6, w którym wystartowało 54 zawodników linię mety przekroczył jako pierwszy.
Natomiast w kategorii dziewcząt klas 5­6 równie utalentowana piątoklasistka Aleksandra Ufniarz zajęła znakomite drugie miejsce na 57 startujących zawodniczek. W kategorii dziewcząt klas 3­4, w którym wystartowało aż 70 zawodniczek, Wiktoria Dmochowska po bardzo znakomitym biegu na mecie zameldowała się na trzeciej pozycji.
Pełne wyniki dostępne są na tablicy przy sali gimnastycznej.
Wszystkim startującym gratulujemy udziału w zawodach oraz osiągniętych wyników i zapraszamy do bogatej galerii zdjęć.

Z historii 
Józef Wiatrowski ur. 13.12.1933, zasłużony pedagog, wybitny trener lekkiej atletyki MKS OSY Zgorzelec oraz ceniony działacz sportu młodzieżowego. Pełnił funkcję dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Zgorzelcu i wiceprezesa MKS „Osa”, ale przede wszystkim jako trener wychował wielu reprezentantów i medalistów Mistrzostw Polski. Był między innymi trenerem naszego nauczyciela wychowania fizycznego Piotra Wyroby. Zmarł 7 lutego zeszłego roku. To ku Jego czci i pamięci został właśnie zorganizowany 1 bieg „Biegaj z Wiatrem”.

Brak komentarzy: