22 kwietnia 2016

1song2gether4more

W 2009 roku Szkoła Podstawowa nr 1 w Bogatyni, Freie Schule Kassel oraz 28 innych szkół z innych krajów europejskich spotkały się po raz pierwszy w projekcie eTwinning pt. Schoolovision. Od tego czasu, co roku, przybywało nam szkół partnerskich oraz sukcesów i nagród. Nagrody to m.in. 1. nagroda w Global Junior Challenge w 2009 roku w Rzymie, 1. nagroda eLearning Awards 2009 w Wilnie w kategorii "Najlepsza współpraca transgraniczna w Europie", nagroda eTwining w kategorii "Kreatywne wykorzystanie mediów" odbierana w Sewilli w 2010 roku, nagroda specjalna eTwinning w roku 2012 w Lizbonie. Oprócz tych najważniejszych szkoły uczestniczące w projekcie wielokrotnie były nagradzane krajowymi i europejskimi odznakami jakości eTwinning, wygrywały konkursy eTwinning w swoich krajach.
W roku 2016 Schoolovision odbywa się po raz ósmy a zaangażowanych jest 40 szkół z 40 krajów nie tylko z Europy. Na stronie internetowej projektu można już oglądać pierwsze teledyski kręcone przez uczniów i nauczycieli.
1song2gether4more to tytuł projektu eTwinning realizowanego w tym roku szkolnym wspólnie ze szkołą z Kassel. Celem tego projektu było nawiązanie bliższych kontaktów dwóch szkół, które pełnią funkcję koordynatorów Schoolovision.
Chcieliśmy poznać się bliżej podczas przygotowania specjalnej piosenki i teledysku adresowanych do naszych pozostałych partnerów.
Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu od Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży przez 4 dni wymiany 20 uczniów z Polski i 20 z Niemiec wspólnie pracowało i bawiło się nagrywając piosenkę i wideoklip.Brak komentarzy: