9 marca 2016

Szóstoklasiści na medal

9 marca w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi dziewczęta i chłopcy klas szóstych spotkali się na Mistrzostwach Miasta i Gminy w mini siatkówce.

Do zawodów zgłosiły się pięć drużyn dziewcząt oraz trzy drużyny chłopców.

Zawody rozgrywane były na boisku o wymiarach 7x7 oraz wysokości siatki 215 cm dziewczęta oraz 224 cm chłopcy. Mecze rozegrane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, a te rozgrywane były do 21 pkt, natomiast przy remisie 1 - 1 rozgrywany był decydujący set, tzw „tie break” rozgrywany do 15 pkt.

Mecze stały na bardzo dobrym poziomie, były wyrównane i emocjonujące, a o zwycięstwie decydował często „tie break” w którym walka toczyła się do ostatniej piłki.

Nasze zespoły dziewcząt i chłopców w końcowej rywalizacji uplasowali się na trzecich miejscach wywalczając brązowe medale.

Wyniki dziewcząt:

 • SP 1 Bogatynia- SP Porajów 2 – 1
 • SP 1 Bogatynia- SP Działoszyn 2 – 0
 • SP 1 Bogatynia- SP Opolno 1 – 2
 • SP 1 Bogatynia- SP 3 Bogatynia 0 – 2


Końcowa klasyfikacja:

 1. SP 3 Bogatynia
 2. SP Opolno
 3. SP 1 Bogatynia
 4. SP- Porajów
 5. SP Działoszyn


Wyniki chłopców:

 • SP 1 – SP 3 Bogatynia 1 - 2
 • SP 1- SP Opolno 1 - 2


Końcowa klasyfikacja:

 1. SP Opolno
 2. SP 3 Bogatynia
 3. SP 1 Bogatynia


Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie:
Lech Sandra, Dżaman Agata, Krzesińska Natalia, Kuchta Anna, Justyńska Iga, Bartosik Nikola, Kawecka Marta, Miłoszewska Laura.

Drużyna chłopców wystąpiła w składzie:
Urbański Michał, Wajer Krystian, Oleksik Kacper, Długosz Igor, Pitucha Karol, Włos Bartłomiej, Krasnowski Wiktor, Wyrwał Maksymilian, Wapniarczuk Maciej.

Brak komentarzy: