27 maja 2015

Najmłodsi wystartowali w 3-boju la

27 maja na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni rozegrany został trójbój lekkoatletyczny, w którym wzięli udział nasi czwartoklasiści.

3-bój lekkoatletyczny składa się z biegu na dystansie 60m, skoku w dal i rzutu piłeczką palantową. Wszystkie wyniki uzyskane w tych konkurencjach przeliczane są na punkty. Na wynik drużyny składa się 5 najlepszych wyników uzyskanych przez zawodników danej szkoły w wyżej wymienionych konkurencjach.

Drużyna naszej szkoły dziewcząt i chłopców uplasowała się na drugich miejscach ulegając drużynom z SP 3.

22 maja 2015

Wycieczka na pocztę

22.05.2015 r odbyło się wyjście na pocztę. Dzieci ze świetlicy wysłały wcześniej przygotowane laurki dla swoich mam z okazji ich święta.


14 maja 2015

Wycieczka do oczyszczalni

14.05.2015 r dzieci ze świetlicy szkolnej wybrały się na pieszą wycieczkę do Bogatyńskiej Oczyszczalni Ścieków. Zapoznały się tam z budową oczyszczalni, pracownicy przedstawili dzieciom za pomocą eksperymentu jak wygląda oczyszczanie bogatyńskich wód i rzek.

Konkurs Ortograficzny

14 maja 2015 r. odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny. Nasi reprezentanci zajęli czołowe miejsca we wszystkich kategoriach:

  • II miejsce zajęła Aleksandra Kuchta (IV kl.),
  • I miejsce – Anna Kuchta, III  miejsce – Karol Ociepka (V kl.),
  • III miejsce – Klaudia Korotko, Paulina Wyzińska (VI kl.).


13 maja 2015

Udane igrzyska lekkoatletyczne

13.05 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Miasta i Gminy w Lekkiej Atletyce Dziewcząt i Chłopców ze Szkół Podstawowych.
W zawodach udział wzięło 98 uczniów z 5 szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy. Każdy zawodnik mógł wystartować tylko w jednej konkurencji. Każdy zawodnik, który zajął miejsca 1-8 zdobywał punkty dla swojej szkoły.
Oprócz klasyfikacji indywidualnej prowadzona była również klasyfikacja drużynowa. Do punktacji drużynowej zaliczanych było 8 najlepszych wyników uczniów danej szkoły.
Wśród startujących nie zabrakło reprezentacji uczniów naszej szkoły, którzy indywidualni wywalczyli w sumie 20 medali- 11 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowe.
Najlepsze wśród dziewcząt w klasyfikacji drużynowej okazały się nasze dziewczęta, które zdobyły, natomiast wśród chłopców nasi reprezentanci uplasowali się na trzecim miejscu podium.11 maja 2015

Wizyta eTwinningowych partnerów

Dwoje nauczycieli i trójka uczniów z Freie Schule w Kassel w Niemczech odwiedziło naszą szkołę będąc przejazdem w drodze na swoje spotkanie w programie Comenius.
Szkoła z Niemiec była naszym partnerem w kilku projektach eTwinning, w tym od 2009 roku co roku do dziś w projekcie Schoolovision. Spotkanie było okazją by poznać się na "żywo" - do tej pory uczniowie znali się jedynie z nagrań wideo w internecie. wymienić się doświadczeniami i wspólnie pobawić.
Data wizyty zbiegła się z obchodzonym 7 maja dziesięcioleciem istnienia programu eTwinning w Europie.6 maja 2015

Powiatowy Konkurs Recytatorski Klas 0-III

W środę 6 maja 2015 r. czworo uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Klas 0- III w Zgorzelcu. Byli to Hubert Wolkiewicz z klasy I "d", Milena Leśniewska i Nina Wolanin z klasy II "a" oraz Michał Ostrowski z klasy III "c".
Wszyscy świetnie zaprezentowali swoje wiersze, co doceniło konkursowe jury.
I tak w kategorii klas drugich i trzecich pierwsze miejsce zdobyła Nina Wolanin. Drugie miejsce zajęli ex aequo Milena Leśniewska i Michał Ostrowski.
W kategorii klas 0-I drugie miejsce zajął Hubert Wolkiewicz.
Spisaliście się świetnie. Gratulujemy!